-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Елементи електричних схем
Тендер Prozorro UA-2026-07-01-007605-a
Завершена
13 668.50
UAH з ПДВ
Період оскарження:
01.07.2026 15:38 - 07.07.2026 00:00
Вимога
Вирішена
Вимога про скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції
Номер:
5a7de0bee77a4aa68ff089c170691ab0
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-01-007605-a.a2
Назва:
Вимога про скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції
Вимога:
Суб’єкт оскарження: ТОВ «Віва Електра ЛТД»
Замовник: ДЕПАРТАМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ (ДЗ ДЕРЖСПЕЦЗВ'ЯЗОК)
Закупівля №: UA-2026-07-01-007605-a
ВИМОГА
про скасування рішення про відхилення тендерної пропозиції
24.07.2026р.
Рішенням Замовника (Протокол № № 425-3 від 23.07.2026) було протиправно відхилено тендерну пропозицію ТОВ «Віва Електра ЛТД» Підставою вказано: учасник запропонував Товареквівалент який не було передбачено в умовах Оголошення.
Учасник категорично не погоджується з даним рішенням та вважає його протиправним з огляду на таке:
1. Пряма вимога Закону щодо еквівалентів. Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо технічна специфікація містить посилання на конкретну торговельну марку чи бренд, таке посилання обов'язково повинно містити вираз «або еквівалент». Навіть якщо Замовник «забув» або свідомо не вказав цей вираз в Оголошенні, норма Закону є імперативною (обов'язковою до виконання) і діє автоматично. Замовник не може своїм Оголошенням скасувати дію Закону України.
2. Відсутність технічних параметрів для порівняння. В умовах Оголошення Замовником не було прописано жодних конкретних технічних, якісних чи функціональних характеристик предмета закупівлі, а лише названо бренд. Замовник не встановив жодних критеріїв, за якими еквівалент міг би вважатися невідповідним. Запропонований нами товар за призначенням є повним аналогом та виконує аналогічні функції.
3. Дискримінація та штучне звуження конкуренції. Відхилення пропозиції з причини «закупівлі виключно одного бренду» є прямим порушенням ст. 5 Закону «Про публічні закупівлі» (принципи недискримінації учасників, відкритість та прозорість, запобігання корупційним діям і зловживанням). Дії Замовника свідчать про упереджене відхилення та спробу закупити товар у конкретного постачальника за заздалегідь визначеним брендом.
З огляду на те, що Учасник не може бути дискваліфікований за недотримання вимог, які суперечать Закону або взагалі не були визначені в Оголошенні, —
ВИМАГАЄМО:
1. Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Віва Електра ЛТД», оформлене Протоколом № № 425-3 від 23.07.2026
2. Продовжити розгляд нашої тендерної пропозиції та визначити її переможцем як таку, що повністю відповідає меті закупівлі та є економічно найвигіднішою.
У разі залишення цієї вимоги без задоволення, ми звернемося зі скаргою до Органу оскарження (АМКУ), а також направимо звернення до Державної аудиторської служби України (ДАСУ) щодо моніторингу даної закупівлі на предмет дискримінаційних дій та порушення законодавства.
З повагою,
Директор ТОВ «Віва Електра ЛТД»
Мартинович Олена Геннадіївна
Пов'язані документи:
Документів не завантажено.
Дата подачі:
24.07.2026 09:52
Вирішення:
Уповноваженою особою Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України розглянуто вимогу ТОВ «Віва Електра ЛТД» щодо скасування рішення про відхилення пропозиції у спрощеній закупівлі № UA-2026-07-01-007605-a.
За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Закупівля № UA-2026-07-01-007605-a проводилась відповідно до вимог **статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі»** як спрощена закупівля.
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону, в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі Замовник самостійно визначає інформацію про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також вимоги до предмета закупівлі.
В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі Замовником було чітко визначено конкретний товар без зазначення можливості подання еквіваленту. Таким чином, учасники були завчасно ознайомлені з вимогами Замовника та мали можливість прийняти рішення щодо участі у закупівлі на встановлених умовах.
Посилання заявника на частину четверту статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» є безпідставним, оскільки зазначена норма регулює питання формування тендерної документації під час проведення процедур закупівель, а не спрощених закупівель, які здійснюються відповідно до статті 14 Закону. Тому вимоги статті 23 Закону не підлягають застосуванню у даному випадку.
Під час розгляду пропозиції ТОВ «Віва Електра ЛТД» встановлено, що учасником запропоновано товар іншого виробника, ніж визначено в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Оскільки можливість пропонування еквіваленту умовами оголошення не передбачалася, пропозиція учасника не відповідає вимогам оголошення.
Додатково уповноваженою особою було здійснено повторний аналіз відповідності запропонованого товару вимогам оголошення. За результатами такого аналізу встановлено, що запропонований учасником товар не відповідає вимогам оголошення, оскільки учасником запропоновано еквівалент товару, тоді як умовами спрощеної закупівлі подання еквівалентів не передбачалося.
Таким чином, рішення про відхилення пропозиції ТОВ «Віва Електра ЛТД», оформлене протоколом № 425-3 від 23.07.2026, є законним, обґрунтованим та прийнятим відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» і умов оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
У зв'язку з викладеним, вимога ТОВ «Віва Електра ЛТД» не підлягає задоволенню.
Статус вимоги:
Відхилено
Задовільнена:
Ні
Вимога
Відкликано скаржником
Порушення принципу еквіваленту
Номер:
5e85eb471b524c03abde8c865ea5f37d
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-01-007605-a.a1
Назва:
Порушення принципу еквіваленту
Вимога:
За результатами розгляду пропозицій учасників у спрощеній закупівлі UA-2026-07-01-007605-a Замовником було оприлюднено протокол про визначення переможцем Учасника ТОВ "ВІВА ЕЛЕКТРА ЛТД", що запропонував товари китайських виробників
Учасник ФОП Воробйов Кирило Олегович не погоджується з цим рішенням, вважає його упередженим, дискримінаційним та таким, що порушує принципи публічних закупівель (ефективність, максимальна економія та недискримінація учасників), виходячи з наступного:
1. Невідповідність технічним вимогам (Еквівалент не є рівноцінним):
У Технічній специфікації Замовник чітко зазначив вимоги до предмета закупівлі, орієнтуючись на конкретні преміальні марки товару Hager, Віко, Шнайдер, що передбачають відповідний (високий) рівень надійності, довговічності, матеріалів та експлуатаційних властивостей.
Переможець запропонував товар марки TNSy виробництва Китай. Незважаючи на формальну схожість сухих цифрових параметрів, запропонований товар належить до абсолютно іншого (бюджетного) сегмента ринку. Його якісні характеристики, термін служби, зносостійкість матеріалів та технологічні стандарти принципово нижчі за параметри еталонних марок, що вимагалися Замовником.
2. Порушення принципу еквівалентності:
Відповідно до законодавства, еквівалент продукції повинен мати не гірші характеристики, ніж технічні та якісні показники оригіналу. Запропонований переможцем товар бюджетного сегмента не є еквівалентом преміального товару. Його закупівля призведе до швидкого виходу з ладу, додаткових витрат на ремонт та неефективного використання бюджетних коштів. Замовник, акцептувавши цю пропозицію, фактично нівелював власні ж вимоги до високої якості предмета закупівлі.
3. Нерівні умови для учасників:
Інші учасники, формували свої цінові пропозиції з огляду на чітку вимогу Замовника щодо високої якості та преміальних марок товару. Прийняття Замовником бюджетного аналога ставить учасників, які чесно запропонували якісний товар, у дискримінаційне становище.
Керуючись принципами публічних закупівель, закріпленими в ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», та умовами оголошення про проведення спрощеної закупівлі, —
ПРОСИМО:
1. Скасувати рішення про визначення Учасника переможцем спрощеної закупівлі, як таке, що не відповідає технічним та якісним вимогам до предмета закупівлі.
2. Перейти до розгляду наступних пропозицій учасників відповідно до вимог чинного законодавства.
З повагою,
Пов'язані документи:
Документів не завантажено.
Дата подачі:
23.07.2026 10:33
Опис причини скасування:
cancelled
Дата скасування:
23.07.2026 15:36