-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
обладнання для дитячого ігрового майданчика
Тендер Prozorro UA-2026-06-30-015136-a
Завершена
3 870 362.00
UAH з ПДВ
Період оскарження:
30.06.2026 19:19 - 10.07.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП
Скарга на неправомірні дії замовника в частині невідхилення тендерної пропозиції
Номер:
0c56b04abd634198b692902d1772560f
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-30-015136-a.a1
Назва:
Скарга на неправомірні дії замовника в частині невідхилення тендерної пропозиції
Скарга:
За результатами розгляду уповноваженою особою оголошено переможцем закупівлі ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" (2202300906) (протокольне рішення №37 від 17.07.2026).
Однак, ми не погоджуємось із прийнятим рішенням та вважаємо дане рішення незаконним і таким, що порушує наші права, законні інтереси та завдає економічної шкоди, оскільки останнє прийняте з порушенням вимог діючого законодавства, що пояснюється наступним.
Замовником було порушено вимоги п. 44 Особливостей, в частині невідхилення тендерної пропозиції, чим порушено права та інтереси Скаржника.
Пов'язані документи:
Учасник
- Витяг МВС.pdf 22.07.2026 16:33
- Протокол 307.pdf 22.07.2026 16:33
- sign.p7s 22.07.2026 16:48
- рішення від 24.07.2026 №9011.pdf 24.07.2026 15:35
- Інформація про резолютивну частину рішення від 31.07.2026 №9304.pdf 03.08.2026 16:49
- рішення від 31.07.2026 №9304.pdf 05.08.2026 17:58
- Тендерна документація нова редакція.doc 28.07.2026 17:01
- Заперечення на скаргу.pdf 28.07.2026 17:01
- Протокол 307.pdf 28.07.2026 17:01
- Протокол уповноважена особа 307.docx 28.07.2026 17:01
- Додаток 5 Перелік документів переможця нова редакція.docx 28.07.2026 17:01
- Заперечення на скаргу.docx 28.07.2026 17:01
- Витяг МВС.pdf 28.07.2026 17:01
Дата прийняття скарги до розгляду:
22.07.2026 17:03
Дата розгляду скарги:
31.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
24.07.2026 15:35
Дата прийняття рішення про відхилення скарги:
05.08.2026 17:58
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
8a978dc5eb214822929343f967f5163b
Заголовок пункту скарги:
Не відхилення тендерної пропозиції
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Документи, які надаються переможцем
Тип порушення:
Документи, які надаються переможцем
Опис суті пункту скарги:
За результатами розгляду уповноваженою особою оголошено переможцем закупівлі ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" (2202300906) (протокольне рішення №37 від 17.07.2026).
Однак, ми не погоджуємось із прийнятим рішенням та вважаємо дане рішення незаконним і таким, що порушує наші права, законні інтереси та завдає економічної шкоди, оскільки останнє прийняте з порушенням вимог діючого законодавства, що пояснюється наступним.
Відповідно до додатку 5 до Тендерної документації, «Перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем закупівлі на закупівлю», замовником встанволена наступна вимога:
Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. Враховуючи викладене Учасник-переможець закупівлі повинен надати в складі пропозиції (шляхом їх дозавантаження) наступні документи:
• У зв’язку з воєнним станом в Україні, введеним указом Президента «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 року, враховуючи технічну неможливість перевірити повну інформацію про Учасника замовником за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua/, учасник-переможець надає (у випадку тому якщо реєстр не працює) інформаційну довідку з Реєстру стосовно фізичних та юридичних осіб (Відповідно до листа Мінекономіки від 23.06.2022 р. № 3323-04/40967-06 “Щодо застосування статті 17 Закону у зв’язку із введенням воєнного стану” та листа НАЗК від 31.05.2022 р. № 23-06/12865-22 “Про розгляд листа та надання роз’яснення” така довідка формується онлайн учасником: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/reference/getpersonalreference/individual).
Інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення* (підтверджує відповідність п.п. 3 п. 47 Особливостей) та повинна бути видана/сформована не більше трьох місячної давнини відносно дати подання тендерних пропозицій.
* З 04.09.2023 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, з урахуванням безпекових аспектів. Тому, у випадку тому якщо на момент прийняття рішення з Учасником про намір укласти договір вказаний реєстр буде відкритий, він не підтверджує свою відповідність вказаному пункту документально, а Замовник здійснює перевірку самостійно за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua.
- Витяг (довідку) з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» який містить відомості про фізичну особу, чи керівника учасника, який є учасником процедури закупівлі та датою видачі якого є не більше як трьох місячної давнини відносно дати подання тендерних пропозицій. Вказаний витяг (довідка) може бути наданий у вигляді електронного документу (підтверджує відповідність п.п. 5, 6 та 12 п. 47 Особливостей);
- Також додатково, по п.п.12 п. 47 Особливостей, надається довідка, складена учасником у довільній формі, про те, що керівника учасника процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми;
На виконання вищевказаних вимог ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" зокрема, завантажено у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ФОВА-006688367 у вигляді електронного документу (файл «Витяг МВС»).
Відповідно до ст. 5 та ст. 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", електронний документ — це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, обов'язковим реквізитом якого є електронний підпис автора.
Витяг МВС створюється в автоматизованій системі як оригінали електронних документів. Візуальне відображення електронного документа у форматі .pdf без оригінального файлу підпису (печатки) відповідного відомства (МВС) у форматі .p7s не є оригіналом електронного документа. Це є лише його паперовою копією, переведеною назад в електронний вигляд, або незавіреною копією.
Відповідно до Порядку доступу до відомостей інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.03.2022 року № 207, встановлено імперативну умову що Витяг, сформований в електронній формі, засвідчується кваліфікованою електронною печаткою служби ЄІС МВС.
Однак, у складі тендерної пропозиції відсутній файлу підпису кваліфікованою електронною печаткою служби ЄІС МВС до Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ФОВА-006688367.
Отже ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" не надала у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей.
Порушення прав та інтересів Скаржника полягає в тому, що за умови дотримання вимог чинного законодавства, Замовник повинен відхилити тендерну пропозицію ФОП "Волященко Ніна Прокопівна", розглянути наступні пропозиції і, у випадку відповідності тендерної пропозиції Скаржника, укласти договір з ним, за результатами якого Скаржник мав би змогу отримати дохід та виконати свої зобов’язання за договором. Замовником було порушено вимоги п. 44 Особливостей, чим порушено права та інтереси Скаржника.
Згідно пункту 59 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом п’яти днів з дати, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.
Також звертаємо увагу, що відповідно до ч1. ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Зважаючи на вищевикладене, рішення прийняте Замовником необ`єктивне, незаконне та необґрунтоване.
Однак, ми не погоджуємось із прийнятим рішенням та вважаємо дане рішення незаконним і таким, що порушує наші права, законні інтереси та завдає економічної шкоди, оскільки останнє прийняте з порушенням вимог діючого законодавства, що пояснюється наступним.
Відповідно до додатку 5 до Тендерної документації, «Перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем закупівлі на закупівлю», замовником встанволена наступна вимога:
Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів. Враховуючи викладене Учасник-переможець закупівлі повинен надати в складі пропозиції (шляхом їх дозавантаження) наступні документи:
• У зв’язку з воєнним станом в Україні, введеним указом Президента «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 року, враховуючи технічну неможливість перевірити повну інформацію про Учасника замовником за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua/, учасник-переможець надає (у випадку тому якщо реєстр не працює) інформаційну довідку з Реєстру стосовно фізичних та юридичних осіб (Відповідно до листа Мінекономіки від 23.06.2022 р. № 3323-04/40967-06 “Щодо застосування статті 17 Закону у зв’язку із введенням воєнного стану” та листа НАЗК від 31.05.2022 р. № 23-06/12865-22 “Про розгляд листа та надання роз’яснення” така довідка формується онлайн учасником: https://corruptinfo.nazk.gov.ua/reference/getpersonalreference/individual).
Інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення* (підтверджує відповідність п.п. 3 п. 47 Особливостей) та повинна бути видана/сформована не більше трьох місячної давнини відносно дати подання тендерних пропозицій.
* З 04.09.2023 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, з урахуванням безпекових аспектів. Тому, у випадку тому якщо на момент прийняття рішення з Учасником про намір укласти договір вказаний реєстр буде відкритий, він не підтверджує свою відповідність вказаному пункту документально, а Замовник здійснює перевірку самостійно за посиланням https://corruptinfo.nazk.gov.ua.
- Витяг (довідку) з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» який містить відомості про фізичну особу, чи керівника учасника, який є учасником процедури закупівлі та датою видачі якого є не більше як трьох місячної давнини відносно дати подання тендерних пропозицій. Вказаний витяг (довідка) може бути наданий у вигляді електронного документу (підтверджує відповідність п.п. 5, 6 та 12 п. 47 Особливостей);
- Також додатково, по п.п.12 п. 47 Особливостей, надається довідка, складена учасником у довільній формі, про те, що керівника учасника процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми;
На виконання вищевказаних вимог ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" зокрема, завантажено у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ФОВА-006688367 у вигляді електронного документу (файл «Витяг МВС»).
Відповідно до ст. 5 та ст. 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", електронний документ — це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, обов'язковим реквізитом якого є електронний підпис автора.
Витяг МВС створюється в автоматизованій системі як оригінали електронних документів. Візуальне відображення електронного документа у форматі .pdf без оригінального файлу підпису (печатки) відповідного відомства (МВС) у форматі .p7s не є оригіналом електронного документа. Це є лише його паперовою копією, переведеною назад в електронний вигляд, або незавіреною копією.
Відповідно до Порядку доступу до відомостей інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 30.03.2022 року № 207, встановлено імперативну умову що Витяг, сформований в електронній формі, засвідчується кваліфікованою електронною печаткою служби ЄІС МВС.
Однак, у складі тендерної пропозиції відсутній файлу підпису кваліфікованою електронною печаткою служби ЄІС МВС до Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ФОВА-006688367.
Отже ФОП "Волященко Ніна Прокопівна" не надала у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей.
Порушення прав та інтересів Скаржника полягає в тому, що за умови дотримання вимог чинного законодавства, Замовник повинен відхилити тендерну пропозицію ФОП "Волященко Ніна Прокопівна", розглянути наступні пропозиції і, у випадку відповідності тендерної пропозиції Скаржника, укласти договір з ним, за результатами якого Скаржник мав би змогу отримати дохід та виконати свої зобов’язання за договором. Замовником було порушено вимоги п. 44 Особливостей, чим порушено права та інтереси Скаржника.
Згідно пункту 59 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом п’яти днів з дати, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.
Також звертаємо увагу, що відповідно до ч1. ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Зважаючи на вищевикладене, рішення прийняте Замовником необ`єктивне, незаконне та необґрунтоване.
Вимоги:
Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір
×
-
Зобов’язати Замовника скасувати своє рішення про обрання переможцем закупівлі ФОП "Волященко Ніна Прокопівна".
Запити Органу оскарження
Номер:
82238a7bbf964516b929fd1bc887bfa1
Тема запиту:
Заперечення на скаргу від 22 липня 2026 року № UA-2026-06-30-015136-a.a1
Текст запиту:
Комунальне підприємство «Декоративні культури» Полтавської міської ради (далі – Замовник), розглянувши скаргу ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛЮКС ІНСТАЛ" (далі – Скаржник) від 22.07.2026 року, вважає її безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішення Замовника про розгляд тендерної пропозиції учасника, визначення переможця та прийняття рішення про намір укласти договір з ФОП Волященко Ніна Прокопівна, оформлене протоколом уповноваженої особи № 307 від 17.07.2026 року, є повністю законним, обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами та доповненнями) (далі - Особливості).
Так, згідно умов пункту 3.5.8 розділу ІІІ тендерної документації та Додатку 5 до тендерної документації Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель Витяг (довідку) з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» який містить відомості про фізичну особу, чи керівника учасника, який є учасником процедури закупівлі та датою видачі якого є не більше як трьох місячної давнини відносно дати подання тендерних пропозицій. Вказаний витяг (довідка) може бути наданий у вигляді електронного документу (підтверджує відповідність п.п. 5, 6 та 12 п. 47 Особливостей).
ФОП Волященко Ніна Прокопівна надала ВИТЯГ з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" - файл Витяг МВС.pdf, датований 20.07.2026. Документи Переможця підписані КЕП ФОП Волященко Ніна Прокопівна 20.07.2026 року, тобто ФОП Волященко Ніна Прокопівна не порушила строк надання даного витягу відповідно до Особливостей та Закону України «Про публічні закупівлі».
Пункт 3.5.8 розділу ІІІ тендерної документації та Додаток 5 до тендерної документації не містять окремої вимоги надання файлу з розширенням .p7s.
Звинувачення зазначені Скаржником ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЛЮКС ІНСТАЛ" щодо порушень Замовником принципів, визначених статтею 5 Закону України "Про публічні закупівлі", є безпідставними, надуманими та юридично не аргументованими. Насправді, Замовник повністю дотримався цих принципів.
Рівне ставлення та недискримінація: Застосовуючи вимоги тендерної документації однаково до всіх учасників, Замовник забезпечив рівне ставлення.
Враховуючи вищевикладене, рішення Замовника про визначення переможцем ФОП Волященко Ніна Прокопівна є законним, обґрунтованим та єдиним можливим за обставин, що склалися.
Замовник правомірно виніс рішення про визначення переможцем та прийняття рішення про намір укласти договір з ФОП Волященко Ніна Прокопівна в Протоколі щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 307 від 17 липня 2026 року.
Дата опублікування:
28.07.2026 17:01