-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Професійні набори інструментів
Тендер Prozorro UA-2026-06-25-007359-a
Детальний опис закупівлі згідно тендерної документації. Мова, якою повинна готуватися тендерна пропозиція – українська. Ціна тендерної пропозиції не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення відкритих торгів.
Завершена
854 960.88
UAH з ПДВ
Період оскарження:
25.06.2026 13:59 - 11.07.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП
Скарга на рішення замовника про визначення переможця процедури закупівлі
Номер:
77c4bbc2943a4732ad0ce42c42a3fd10
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-25-007359-a.a2
Назва:
Скарга на рішення замовника про визначення переможця процедури закупівлі
Скарга:
ТОВ «ТОПТУЛ» (Переможець торгів) у складі технічної специфікації (лист від 02.07.2026 № 017) запропонувало набір інструментів YATO YT-39009 та зазначило країну походження — Польща. Зазначена інформація є повністю недостовірною та прямо порушує вимоги Примітки 2 до Додатка 2 Тендерної документації Замовника, яка вимагала визначати країну походження відповідно до Митного кодексу України.Згідно зі ст. 36 Митного кодексу України, країною походження товару є країна, де його було повністю вироблено. Набір інструментів YATO YT-39009 виготовляється в Китайській Народній Республіці (КНР) та має заводське маркування "Made in China", що підтверджується офіційним сайтом виробника. Польща є лише країною реєстрації торговельної марки, що за Митним кодексом не є країною походження. Замовник (КП «Київський метрополітен»), всупереч пункту 1.8 розділу V власної Тендерної документації та підпункту 2 пункту 44 Особливостей (Постанова КМУ №1178), не відхилив пропозицію учасника, яка містить недостовірні дані та не відповідає технічній специфікації торгів. Просимо скасувати рішення про визначення ТОВ «ТОПТУЛ» переможцем.
Пов'язані документи:
Учасник
- ДОВІРЕНІСТЬ на право підпису, наказ, паспорт, ІПН Мікула.pdf.p7s.zip 27.07.2026 11:07
- _2_YAT~1.ZIP 27.07.2026 11:07
- Додаток_1_Копія технічної специфікації ТОВ «ТОПТУЛ» (лист від 02.07.2026 № 017).pdf.p7s.zip 27.07.2026 11:07
- _3_YAT~1.ZIP 27.07.2026 11:07
- Скарга.pdf.p7s.zip 27.07.2026 11:07
- _4_22P~1.ZIP 27.07.2026 11:07
- sign.p7s 27.07.2026 12:47
- Рішення від 29.07.2026 №9175.pdf 29.07.2026 16:11
- інформація про перенесення розгляду скарги від 06.08.2026 №687.pdf 06.08.2026 16:30
- Інформація про резолютивну частину рішення від 13.08.2026 № 9819.pdf 14.08.2026 12:19
- рішення від 13.08.2026 № 9819.pdf 18.08.2026 12:03
- лист від 31.07.2026 №42 04-29.docx 31.07.2026 15:56
- лист від 31.07.2026 №42 04-29.pdf 31.07.2026 15:56
Дата прийняття скарги до розгляду:
27.07.2026 14:52
Дата розгляду скарги:
13.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
29.07.2026 16:12
Дата прийняття рішення про відхилення скарги:
18.08.2026 12:04
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
7bc671fd2d7c4c7d81f8940cb2c26824
Заголовок пункту скарги:
Скарга на рішення замовника про визначення переможця процедури закупівлі
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення:
Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги:
1. Суть порушення: ТОВ «ТОПТУЛ» у складі технічної специфікації (лист від 02.07.2026 № 017) щодо Позиції № 7 «Набір інструментів (тип 7) YATO YT-39009» вказало країну походження «Польща». Зазначена інформація є недостовірною та прямо порушує вимогу Примітки 2 до Додатка 2 Тендерної документації (ТД), згідно з якою країна походження мала визначатися відповідно до Митного кодексу України. Згідно зі ст. 36 Митного кодексу України, країною походження товару є країна його фактичного виробництва. Даний набір інструментів виробляється в КНР (Китай) та має заводське маркування "Made in China". Замовник (КП «Київський метрополітен»), всупереч п. 1.8 розділу V ТД та п. 44 Особливостей (Постанова КМУ №1178), не відхилив пропозицію переможця, яка не відповідає технічним вимогам ТД.
×
-
Назва доказу:
Витяг із Тендерної документації Замовника Додаток 2 із Приміткою 2 щодо визначення країни походження
-
Повʼязаний документ:
_4_22P~1.ZIP
-
-
Назва доказу:
Фотографія оригінального маркування набору інструментів YATO YT-39009 із написом Made in China
-
Повʼязаний документ:
_3_YAT~1.ZIP
-
-
Назва доказу:
Скріншот сторінки офіційного сайту виробника YATO з описом товару YT-39009 та характеристиками
-
Повʼязаний документ:
_2_YAT~1.ZIP
-
-
Назва доказу:
Копія технічної специфікації ТОВ «ТОПТУЛ» (лист від 02.07.2026 № 017)
-
Повʼязаний документ:
Додаток_1_Копія технічної специфікації ТОВ «ТОПТУЛ» (лист від 02.07.2026 № 017).pdf.p7s.zip
Вимоги:
Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)
×
-
Зобов’язати КП «Київський метрополітен» скасувати рішення про визначення ТОВ «ТОПТУЛ» переможцем процедури закупівлі UA-2026-06-25-007359-a.
Запити Органу оскарження
Номер:
3f1d785fa22840289af9825a77a12f57
Тема запиту:
Відповідь на скаргу
Текст запиту:
Відповідь надано в доданому файлі
Дата опублікування:
31.07.2026 15:56
Вимога
Є відповідь
Оскарження рішення про визнання переможцем ТОВ "ТОПТУЛ"
Номер:
53fe8b83b6bb4f80b05b1d81956d6ec6
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-25-007359-a.a1
Назва:
Оскарження рішення про визнання переможцем ТОВ "ТОПТУЛ"
Вимога:
Шановний Замовнику! Просимо переглянути рішення про визнання ТОВ "ТОПТУЛ" переможцем. У складі своєї тендерної пропозиції ТОВ "ТОПТУЛ" пропонує набір інструментів (тип 7) YATO YT-39009 та зазначає країну походження товару Польща. Повідомляємо, що країною походження зазначеного Товару є Китай. Це чітко вказано на офіційному сайті виробника (https://www.yatohandtools.com/Tool-sets/yato-hand-tools-tool-sets-68pcs-yt-39009) та на етикетці, що міститься на самому товарі "Made in China" (фото етикетки додаємо). Польща — це країна реєстрації бренду та штаб-квартири материнської компанії TOYA S.A., якій належить торгова марка YATO. Таким чином, учасник надав неправдиві дані про товар, що є прямою підставою для його дискваліфікації. Просимо скасувати рішення про перемогу ТОВ "ТОПТУЛ" та відхилити його тендерну пропозицію.
Пов'язані документи:
Учасник
- WhatsApp Image 2026-07-17 at 14.41.11 (1).jpeg 22.07.2026 16:30
- WhatsApp Image 2026-07-17 at 14.41.11.jpeg 22.07.2026 16:30
- image (201) (1).png 22.07.2026 16:30
Дата подачі:
22.07.2026 16:30
Вирішення:
Розглянувши вимогу ТОВ «ПРОФІЦЕНТР КВІТКА», Замовник повідомляє таке. Пунктом 28 Особливостей встановлено, що тендерна документація формується Замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням Особливостей. Перелік документів та інформації, які вимагаються для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника умовам тендерної документації, визначено Додатком 4 до тендерної документації «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ТА ІНФОРМАЦІЇ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬСЯ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ТЕНДЕРНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ УЧАСНИКА УМОВАМ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ».
Зокрема, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам щодо предмета закупівлі передбачено подання технічної специфікації, складеної учасником за інформацією (умовами, вимогами), формою та змістом Додатка 2 до тендерної документації Замовника.
У складі тендерної пропозиції ТОВ «ТОПТУЛ» міститься технічна специфікація (лист від 02.07.2026 № 017) у формі технічної специфікації Замовника Додаток 2 до тендерної документації, яка підтверджує всі технічні, якісні, кількісні та інші вимоги до предмета закупівлі, встановлені Замовником.
Зазначена технічна специфікація є складовою тендерної пропозиції та буде покладена в основу специфікації до договору про закупівлю, яка є його невід'ємною частиною. Специфікація до договору повністю відображатиме інформацію, надану ТОВ «ТОПТУЛ» у складі тендерної пропозиції, на підтвердження відповідності запропонованого товару технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам, встановленим Замовником до предмета закупівлі. В разі невідповідності товару умовам Договору – товар Замовником прийнято не буде.
Стосовно зауваження щодо зазначеної країни походження набору інструментів (тип 7) YATO YT-39009, запропонованого ТОВ «ТОПТУЛ», повідомляємо, що
тендерною документацією не встановлювалася вимога щодо надання документів, які підтверджують країну походження товару. Під час розгляду тендерної пропозиції Замовник здійснює її оцінку виключно на підставі документів та інформації, поданих учасником у складі тендерної пропозиції. Відповідно до підпункту 1.7 пункту 1 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації відповідальність за достовірність інформації, наданої у складі тендерної пропозиції, несе учасник процедури закупівлі.
У вимозі ТОВ «ПРОФІЦЕНТР КВІТКА» наведено посилання на інформацію, розміщену на офіційному сайті виробника, а також на фотографію етикетки товару. Разом з тим, зазначені матеріали не є документами, поданими ТОВ «ТОПТУЛ» у складі тендерної пропозиції, та не передбачені тендерною документацією як документи, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим вимогам.
Самі по собі такі матеріали не є належним та достатнім підтвердженням невідповідності тендерної пропозиції вимогам тендерної документації або надання учасником недостовірної інформації, яка могла б бути підставою для її відхилення. Замовник не має підстав для відхилення тендерної пропозиції на підставі документів, які не входять до складу тендерної пропозиції та не передбачені тендерною документацією як спосіб підтвердження відповідності.
Враховуючи зазначене, рішення Замовника відповідає вимогам Закону з урахуванням Особливостей, а висунута вимога є безпідставною та не підлягає задоволенню.
Статус вимоги:
Не задоволено