-
Спрощена закупівля
-
Мультилотова
-
КЕП
Запчастини для транспортних засобів спеціального призначення
Тендер Prozorro UA-2026-06-19-012335-a
Завершена
669 507.60
UAH без ПДВ
Період оскарження:
19.06.2026 17:00 - 25.06.2026 10:00
Вимога
Відкликано скаржником
ВИМОГА про скасування протоколу про визначення переможця спрощеної закупівлі
Номер:
8059dc946b5d4167b2d79846d57854e8
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-19-012335-a.a2
Назва:
ВИМОГА про скасування протоколу про визначення переможця спрощеної закупівлі
Вимога:
Лот № 2: Запчастини для транспортних засобів спеціального призначення (Рукав МБС)
Переможець, визначений Замовником: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГУМАТЕХ»
Вважаємо рішення Замовника (Військова частина А4559) про визначення переможцем ТОВ «ГУМАТЕХ» та підписання протоколу від 14.07.2026 № 40 незаконним та таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав.
І. ЩОДО НЕЗАКОННОСТІ НАДАННЯ 24 ГОДИН НА УСУНЕННЯ НЕВІДПОВІДНОСТЕЙ У ЦІНОВІЙ ПРОПОЗИЦІЇ
Замовник надав переможцю 24 години на виправлення невідповідності у ціновій пропозиції (вимога оприлюднена 14.07.2026 о 08:16, виправлення до 14.07.2026 о 09:58). Проте таке надання є прямим порушенням пункту 43 Особливостей та усталеної практики Антимонопольного комітету України.
1. Згідно з Рішенням АМКУ від 06.10.2025 № 16661, Комісія чітко зазначила: "Слід зазначити, що вказана Замовником форма "Тендерна пропозиція", передбачена додатком 5 Документації, не відноситься до документів, визначених пунктом 43 Особливостей." Це рішення прямо стосується випадків, коли замовник намагається застосувати механізм 24-годинного виправлення до форми цінової пропозиції, що є неправомірним .
2. Пункт 43 Особливостей встановлює вичерпний перелік невідповідностей, які можуть бути виправлені протягом 24 годин. До них не належать помилки у формі цінової пропозиції, якщо ця форма визначена замовником у Додатку №1 до документації. Цінова пропозиція є документом, що визначає суттєві умови пропозиції, а не формальним документом, який підлягає виправленню .
3. Вимога про надання ціни без ПДВ є вимогою до змісту пропозиції, а не формальною помилкою. Надання можливості виправити цей недолік є наданням переваги одному учаснику та порушує принцип рівності, оскільки інші учасники не мали такої можливості.
4. Крім того, у відповідності до ч. 12 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» за результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця. Відповідно до п. 4 ч. 13 ст. 14 Закону, замовник відхиляє пропозицію учасника, якщо учасник не виправив виявлені невідповідності. Проте це стосується лише тих невідповідностей, які можуть бути усунуті згідно з п. 43 Особливостей . Оскільки невідповідність у ціновій пропозиції не відноситься до таких, Замовник не мав права надавати час на її виправлення і повинен був відхилити пропозицію ТОВ «ГУМАТЕХ» як таку, що не відповідає вимогам документації.
ІІ. ЩОДО ВІДСУТНОСТІ ГАРАНТІЙНОГО ЛИСТА ВИРОБНИКА НА ПОЗИЦІЮ «РУКАВ РВТ 12 ММ»
Всупереч вимогам підпункту 11 пункту 4 Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, ТОВ «ГУМАТЕХ» не надало належних документів на товар «Рукав РВТ 12 мм».
1. Підпункт 11 Оголошення чітко встановлює обов'язок учасника, який не є виробником, надати оригінал або копію гарантійного листа виробника/імпортера товару. Такий лист має містити назву Учасника, номер оголошення, назву предмета закупівлі та підтверджувати технічні характеристики, комплект поставки та можливість поставки.
2. Як вбачається з наданої переможцем порівняльної таблиці (файл Порівняльна таблиця мбс.pdf), на позицію «Рукав РВТ 12 мм» зазначено лише: Країна походження: Китай, Виробник товару: HENGSHUI BAILI HOSE CO., LTD.
3. Однак гарантійний лист від цього виробника або його уповноваженого представника, який би підтверджував можливість поставки, технічні характеристики та гарантійні зобов'язання відсутній у складі пропозиції. Надана інформація є лише технічним описом, а не документом, що підтверджує повноваження учасника щодо поставки саме цього товару .
4. Відсутність такого документа є суттєвим порушенням умов тендерної документації та відповідно до абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей є підставою для відхилення пропозиції учасника. Замовник не мав права визнавати переможцем учасника, пропозиція якого не містить обов'язкових документів, визначених документацією .
ІІІ. ЩОДО НЕВІДПОВІДНОСТІ ТОВАРУ ВИМОГАМ ЗАКУПІВЛІ (ЗАБОРОНА КРАЇНИ ПОХОДЖЕННЯ)
Оголошенням про закупівлю (п. 9 Загальних вимог до Технічних вимог) встановлено пряму заборону: "Не приймаються до розгляду пропозиції Учасників на товар, виготовлений в російській федерації, Республіці Білорусь, Ісламській Республіці Іран чи Китайської Народної Республіки!"
1. У наданій переможцем порівняльній таблиці (файл Порівняльна таблиця мбс.pdf) на позицію «Рукав РВТ 12 мм» прямо зазначено: Країна походження: Китай.
2. Це є прямим порушенням умов закупівлі, оскільки пропозиція містить товар, походження якого заборонено документацією. Відповідно до практики АМКУ, відсутність інформації про країну походження або її невідповідність вимогам є підставою для відхилення пропозиції на підставі п.п. 2 п. 44 Особливостей .
3. Відповідно до цієї вимоги, Замовник зобов'язаний був відхилити пропозицію ТОВ «ГУМАТЕХ» як таку, що не відповідає технічним вимогам, навіть без можливості її виправлення, оскільки заборона країни походження є суттєвою умовою.
ВИСНОВКИ ТА ВИМОГА
З огляду на вищевикладене, Замовником (Військова частина А4559) під час проведення процедури закупівлі UA-2026-06-19-012335-a були допущені грубі порушення:
• Незаконне надання 24 годин для виправлення цінової пропозиції (порушення п. 43 Особливостей та Рішення АМКУ № 16661 ).
• Безпідставне визначення переможцем учасника, пропозиція якого не відповідає вимогам документації через відсутність гарантійного листа виробника .
• Ігнорування прямої заборони на постачання товарів китайського походження .
На підставі викладеного, ВИМАГАЮ:
1. Скасувати протокол про визначення переможця від 14.07.2026 № 40 та рішення про намір укласти договір з ТОВ «ГУМАТЕХ».
2. Відхилити пропозицію ТОВ «ГУМАТЕХ» як таку, що не відповідає вимогам тендерної документації.
Пов'язані документи:
Учасник
- Рішення від 06.10.2025 № 16661.pdf 15.07.2026 15:51
- Порівняльна таблиця мбс.pdf 15.07.2026 15:51
- Оголошення матеріали (рукави МБС).docx 15.07.2026 15:51
- Протокол Вибору переможця лот №2 (2).pdf 15.07.2026 15:51
Дата подачі:
15.07.2026 15:52
Опис причини скасування:
cancelled
Дата скасування:
16.07.2026 11:28
Вимога
Відкликано скаржником
ВИМОГА про скасування Протоколу № 34 від 03.07.2026 щодо прийняття рішення про відхилення пропозиції ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» за предметом закупівлі «Частини транспортних засобів військового призначення» (ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-19-012335-a)
Номер:
2f4db18a51404235a3b468f2c62991b1
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-19-012335-a.a1
Назва:
ВИМОГА про скасування Протоколу № 34 від 03.07.2026 щодо прийняття рішення про відхилення пропозиції ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» за предметом закупівлі «Частини транспортних засобів військового призначення» (ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-19-012335-a)
Вимога:
Уповноваженій особі військової частини А4559
Максиму БОЙКО
селище Оржів
ВИМОГА
про скасування Протоколу № 34 від 03.07.2026 щодо прийняття рішення про відхилення пропозиції ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» за предметом закупівлі «Частини транспортних засобів військового призначення» (ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-19-012335-a)
Шановний Замовнику!
03.07.2026 Уповноваженою особою військової частини А4559 (далі – Замовник) складено Протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 34 (далі – Протокол), яким прийнято рішення про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» (далі – Товариство, Учасник), поданої на закупівлю Частин транспортних засобів військового призначення, код ДК 021:2015 – 19510000-4 «Гумові вироби», ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-19-012335-a.
Як зазначено в описовій (мотивувальній) частині Протоколу, підставою для відхилення пропозиції Учасника стало те, що Замовником після розкриття тендерних пропозицій «встановлено невідповідність в інформації та в документах, що були подані учасником … а саме не надання технічної документації», зокрема зазначено, що «у складі пропозиції Учасником не було надано порівняльної таблиці, що свідчить про невідповідність до кваліфікації Учасника».
Товариство не погоджується з таким висновком Замовника, вважає його необґрунтованим, таким, що не відповідає фактичним обставинам справи, та таким, що підлягає скасуванню, з огляду на наступне.
1. Порівняльна таблиця фактично була надана у складі тендерної пропозиції
У складі тендерної пропозиції Товариством подано документ – Довідку з інформацією про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, вих. № 25/1 від 29.06.2026, що містить окремий розділ «ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ», який повністю відповідає вимогам пунктів 6–7 Загальних вимог Технічних вимог Замовника (Додаток № 2 до документації, вих. № 25 від 29.06.2026).
Зазначена порівняльна таблиця містить дві колонки – «Вимога Замовника» та «Пропозиція Учасника» – та по кожній з 17 позицій предмета закупівлі наведено найменування товару, каталожний номер, найменування виробника, країну походження, одиницю виміру та кількість, що прямо відповідає вимозі пункту 7 Технічних вимог щодо обов'язкового зазначення найменування виробника запропонованого товару, країни походження, точного маркування моделі та іншої інформації, яка стосується предмета закупівлі.
Таким чином, твердження Замовника про ненадання Учасником порівняльної таблиці не відповідає дійсності та спростовується матеріалами власне тендерної пропозиції Товариства, поданої у встановлений строк та наявної в розпорядженні Замовника.
2. Внутрішня суперечність Протоколу щодо правової підстави відхилення
Крім того, Товариство звертає увагу на внутрішню суперечність оскаржуваного Протоколу. У мотивувальній частині Протоколу єдиною підставою для відхилення зазначено ненадання порівняльної таблиці. Водночас у резолютивній частині («ВИРІШИВ») рішення про відхилення прийнято на іншій підставі – за пунктом 2 частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, а саме у зв'язку з ненаданням учасником забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося Замовником.
Питання надання чи ненадання забезпечення пропозиції Учасником в описовій частині Протоколу взагалі не досліджувалося, не аналізувалося та жодним чином не обґрунтовувалося. Отже, резолютивна частина Протоколу не узгоджується з його мотивувальною частиною, рішення Замовника не містить єдиної, чіткої та документально підтвердженої підстави для відхилення пропозиції, що суперечить принципу обґрунтованості рішень замовника, закріпленому Законом України «Про публічні закупівлі».
3. Висновок
З огляду на викладене, рішення про відхилення пропозиції Товариства, оформлене Протоколом № 34 від 03.07.2026, прийнято за відсутності фактичних підстав, ґрунтується на недостовірних відомостях та має внутрішні суперечності, що є самостійними підставами для його скасування.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі», ПРОШУ:
1. Скасувати Протокол № 34 від 03.07.2026 щодо прийняття рішення про відхилення пропозиції ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» за предметом закупівлі «Частини транспортних засобів військового призначення», ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-19-012335-a.
2. Провести повторний розгляд тендерної пропозиції Товариства з урахуванням порівняльної таблиці, наданої у складі Довідки вих. № 25/1 від 29.06.2026.
3. Про результати розгляду цієї вимоги повідомити Товариство у строк, визначений законодавством про публічні закупівлі.
Додатки:
1. Копія Довідки з інформацією про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (порівняльна таблиця), вих. № 25/1 від 29.06.2026 – на 3 арк.
2. Копія Протоколу № 34 від 03.07.2026 – на 2 арк.
Пов'язані документи:
Учасник
- 25 Довідка з інформацією про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.pdf 04.07.2026 12:03
- Протокол відхилення учасника №34.pdf 04.07.2026 12:03
Дата подачі:
04.07.2026 12:04
Вирішення:
Доброго дня, дякую за Ваше зауваження, під час повторної перевірки було виявлено Вашу порівняльну таблицю у документі який зазначений у вимозі, Вас буде повернуто до кваліфікації
Статус вимоги:
Задоволено
Опис причини скасування:
cancelled
Дата скасування:
07.07.2026 08:03