-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з повірки газосигналізатора «СТРАЖ» S51A3K (ДК 021:2015 (CPV 2008) – 50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів)
Тендер Prozorro UA-2026-06-16-000905-a
Завершена
49 500.00
UAH з ПДВ
Період оскарження:
16.06.2026 09:23 - 21.06.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП
Оскарження неправомірноїго відхилення тендерної пропозиції
Номер:
be27a95dc52f41549c07b0d4ffb80985
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-16-000905-a.a1
Назва:
Оскарження неправомірноїго відхилення тендерної пропозиції
Скарга:
Антимонопольний комітет України
(Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель)
Код ЄДРПОУ 00032767
Адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45
Суб’єкта оскарження:
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
«УА-СИСТЕМИ»
Код ЄДРПОУ 41210946
Місцезнаходження: Україна, 61004,
Харківська обл.
м. Харків, вул. Москалівська, буд. 93
електронна пошта: info@systemsua.com.ua
Телефон: +380 (095) 570-72-58,
+380 (050)-399-80-89
Замовник:
Відділ освіти, молоді та спорту
Хорольської міської ради
Лубенського району Полтавської області
код ЄДРПОУ 44133660
Місцезнаходження: 37800, Україна,
Полтавська область, м. Хорол,
вул. Незалежності, будинок 88, корпус 2
електронна пошта:
osvitahorol@gmail.com
телефон: +3805362 332 39
електронна пошта:
osvitahorol1-tender@ukr.net
телефон: +38099 253 48 77
Номер оголошення в електронній системі закупівель UA-2026-06-16-000905-а
Замовник в електронній системі закупівель розпочав проведення процедури відкритих торгів (з Особливостями) на закупівлю за предметом: ДК 021:2015 50410000-2 Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів (Послуги з повірки газосигналізатора «СТРАЖ» S51АЗК), номер оголошення UA-2026-06-16-000905-а.
Електронною системою закупівель тендерна пропозиція ТОВ "УА-СИСТЕМИ" була визначена як найбільш економічно вигідна Однак, рішенням Замовника, оформленим протоколом від 01.07.2026 року № 42, нашу тендерну пропозицію було протиправно відхилено.
Проаналізувавши рішення Замовника, умови тендерної документації та норми діючого законодавства, вважаємо дії Замовника незаконними та такими, що грубо порушують права Скаржника з огляду на наступне.
1. Щодо безпідставності твердження Замовника про "недійсність" Свідоцтва про уповноваження.
У Протоколі № 42 від 01.07.2026 року Замовник стверджує, що Скаржник у складі пропозиції надав недійсне на дату розкриття пропозиції свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019. Замовник посилається на невиконання ст. 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та пункту 13 Додатку 1 до тендерної документації.
Позиція Скаржника:
Надане у складі тендерної пропозиції Свідоцтво про уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019 є повністю чинним та правомірним на дату розкриття пропозицій.
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування.
Міністерство економіки України (як профільний Орган з уповноваження у сфері метрології) своїм офіційним листом від 04.04.2024 року № 3421-09/24635-08 чітко роз’яснило:
«Свідоцтво про уповноваження є документом дозвільного характеру у розумінні Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”... дія свідоцтва про уповноваження від 18.04.2019 № П-16-2019 автоматично продовжується на період воєнного стану та три місяці після його припинення чи скасування і ДП “Харківстандартметрологія” (уповноважений орган/партнер Скаржника) може здійснювати повірку ЗВТ»
Оскільки в Україні діє правовий режим воєнного стану, свідоцтво № П-16-2019 є легітимним, а висновок Замовника про його "недійсність" — протиправним.
2. Щодо порушення Замовником порядку розгляду та імперативних вимог пункту 43 Особливостей.
Замовник відхилив пропозицію Скаржника на підставі абзацу 5 підпункту 2 пункту 44 Особливостей, мотивуючи це тим, що пропозиція не відповідає вимогам, установленим у ТД відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону (Протокол 4... p. 2).
Позиція Скаржника:
Замовник грубо порушив імперативну вимогу пункту 43 Особливостей (Протокол 4... p. 2). Навіть якщо Замовник виявив невідповідності в наданому Свідоцтві (або вважав його недійсним), він був зобов’язаний розмістити в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей щонайменше за два робочі дні до закінчення строку розгляду пропозицій (надати 24 години на виправлення).
Відповідно до абзацу 3 пункту 43 Особливостей, під невідповідністю розуміється у тому числі відсутність або дефекти у документах, що підтверджують право провадження господарської діяльності, якщо вони не .стосуються технічних характеристик самого предмета закупівлі Відхиливши Скаржника одразу, Замовник позбавив його законного права надати пояснення або завантажити підтверджувальний лист Мінекономіки.
3. Прецедентна практика Комісії АМКУ щодо цього Замовника.
Варто наголосити, що Комісія АМКУ вже розглядала аналогічний спір між ТОВ "УА-СИСТЕМИ" та цим же Замовником у межах закупівлі № UA-2025-05-27-009005-a.
В Рішенні Комісії АМКУ № 9867-р/пк-пз від 20.06.2025 року було чітко встановлено:
«Замовник, не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 43 Особливостей та частини дев'ятої статті 26 Закону... Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду Пропозицій учасників, Замовник порушив права Скаржника на об'єктивний та неупереджений розгляд».
Незважаючи на наявність чинного рішення Органу оскарження у аналогічних правовідносинах, і того факту що в аналогічній закупівлі 2025 року Свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019.року за результатом остаточного розгляду тендерної пропозиції ТОВ «УА-СИСТЕМИ» було прийнято Замовником як діюче - і нас було визнано переможцями - Замовник у 2026 році повторно вчинив аналогічне порушення. Дії Замовника прямо порушують принципи публічних закупівель, закріплені у статті 5 Закону: максимальну економію, відкритість, недискримінацію учасників та об'єктивне визначення переможця.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою КМУ № 1178
ПРОСИМО:
1. Прийняти цю Скаргу до розгляду
2. Встановити наявність порушень законодавства у сфері публічних закупівель у діях Замовника — Відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.
3. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про оголошення переможцем ТОВ «МВВ СЕРВІС» яке оформлене Протоколом № 43 від 03.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
4. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ", яке оформлене Протоколом № 42 від 01.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
Перелік завантажених додатків та доказів:
1. Копія Протоколу Замовника № 42 від 01.07.2026 року
2. Копія Свідоцтва про уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019 року.
3. Копія Роз’яснення Міністерства економіки України № 3421-09/24635-08 від 04.04.2024 року
4. Копія Рішення Комісії АМКУ № 9867-р/пк-пз від 20.06.2025 року ________________________________________
Директор Володимир СИДОРЧУК
Пов'язані документи:
Учасник
- ЛИСТ МИНЕКОНОМІКИ.pdf 03.07.2026 14:16
- Протокол 42 .pdf 03.07.2026 14:16
- рішення від 20.06.2025 № 9867.pdf 03.07.2026 14:16
- Скарга UA-2026-06-16-000905-a.docx 03.07.2026 14:16
- Скарга UA-2026-06-16-000905-a.pdf 03.07.2026 14:16
- Скарга UA-2026-06-16-000905-a.pdf.asice.zip 03.07.2026 14:16
- sign.p7s 03.07.2026 14:16
- рішення від 07.07.2026 № 8203.pdf 07.07.2026 14:27
- інформація про резолютивну частину рішення від 14.07.2026 № 8578.pdf 15.07.2026 15:11
- рішення від 14.07.2026 № 8578.pdf 17.07.2026 15:55
- Пояснення Замовника .pdf 09.07.2026 17:03
- Пояснення Замовника.docx 09.07.2026 17:03
- Протокол 45 .pdf 21.07.2026 15:52
Дата прийняття скарги до розгляду:
03.07.2026 15:04
Дата розгляду скарги:
14.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
07.07.2026 14:28
Дата прийняття рішення про вирішення скарги:
17.07.2026 15:55
Дата виконання рішення Замовником:
21.07.2026 15:52
Коментар замовника щодо усунення порушень:
Рішення Комісії від 14.07.2026 р. № 8578-р/пк-пз виконано. Протокол №45 від 21.07.2026 підтверджує скасування рішення уповноваженої особи щодо відхилення тендерної пропозиції учасника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ" на закупівлю Послуги з повірки газосигналізатора «СТРАЖ» S51A3K (ДК 021:2015 (CPV 2008) – 50410000-2 - Послуги з ремонту і технічного обслуговування вимірювальних, випробувальних і контрольних приладів), № UA-2026-06-16-000905-a. та повернуто на кваліфікацію учасника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ" .
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
23e211b02b6449f1b0e912cee39c9ca6
Заголовок пункту скарги:
Оскарження неправомірноїго відхилення тендерної пропозиції
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з процедурою 24 годин
Ідентифікатор класифікації:
Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі
Тип порушення:
Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі
Опис суті пункту скарги:
Електронною системою закупівель тендерна пропозиція ТОВ "УА-СИСТЕМИ" була визначена як найбільш економічно вигідна Однак, рішенням Замовника, оформленим протоколом від 01.07.2026 року № 42, нашу тендерну пропозицію було протиправно відхилено.
Проаналізувавши рішення Замовника, умови тендерної документації та норми діючого законодавства, вважаємо дії Замовника незаконними та такими, що грубо порушують права Скаржника з огляду на наступне.
1. Щодо безпідставності твердження Замовника про "недійсність" Свідоцтва про уповноваження.
У Протоколі № 42 від 01.07.2026 року Замовник стверджує, що Скаржник у складі пропозиції надав недійсне на дату розкриття пропозиції свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019. Замовник посилається на невиконання ст. 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та пункту 13 Додатку 1 до тендерної документації.
Позиція Скаржника:
Надане у складі тендерної пропозиції Свідоцтво про уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019 є повністю чинним та правомірним на дату розкриття пропозицій.
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування.
Міністерство економіки України (як профільний Орган з уповноваження у сфері метрології) своїм офіційним листом від 04.04.2024 року № 3421-09/24635-08 чітко роз’яснило:
«Свідоцтво про уповноваження є документом дозвільного характеру у розумінні Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”... дія свідоцтва про уповноваження від 18.04.2019 № П-16-2019 автоматично продовжується на період воєнного стану та три місяці після його припинення чи скасування і ДП “Харківстандартметрологія” (уповноважений орган/партнер Скаржника) може здійснювати повірку ЗВТ»
Оскільки в Україні діє правовий режим воєнного стану, свідоцтво № П-16-2019 є легітимним, а висновок Замовника про його "недійсність" — протиправним.
2. Щодо порушення Замовником порядку розгляду та імперативних вимог пункту 43 Особливостей.
Замовник відхилив пропозицію Скаржника на підставі абзацу 5 підпункту 2 пункту 44 Особливостей, мотивуючи це тим, що пропозиція не відповідає вимогам, установленим у ТД відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону (Протокол 4... p. 2).
Позиція Скаржника:
Замовник грубо порушив імперативну вимогу пункту 43 Особливостей (Протокол 4... p. 2). Навіть якщо Замовник виявив невідповідності в наданому Свідоцтві (або вважав його недійсним), він був зобов’язаний розмістити в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей щонайменше за два робочі дні до закінчення строку розгляду пропозицій (надати 24 години на виправлення).
Відповідно до абзацу 3 пункту 43 Особливостей, під невідповідністю розуміється у тому числі відсутність або дефекти у документах, що підтверджують право провадження господарської діяльності, якщо вони не .стосуються технічних характеристик самого предмета закупівлі Відхиливши Скаржника одразу, Замовник позбавив його законного права надати пояснення або завантажити підтверджувальний лист Мінекономіки.
3. Прецедентна практика Комісії АМКУ щодо цього Замовника.
Варто наголосити, що Комісія АМКУ вже розглядала аналогічний спір між ТОВ "УА-СИСТЕМИ" та цим же Замовником у межах закупівлі № UA-2025-05-27-009005-a.
В Рішенні Комісії АМКУ № 9867-р/пк-пз від 20.06.2025 року було чітко встановлено:
«Замовник, не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 43 Особливостей та частини дев'ятої статті 26 Закону... Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду Пропозицій учасників, Замовник порушив права Скаржника на об'єктивний та неупереджений розгляд».
Незважаючи на наявність чинного рішення Органу оскарження у аналогічних правовідносинах, і того факту що в аналогічній закупівлі 2025 року Свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019.року за результатом остаточного розгляду тендерної пропозиції ТОВ «УА-СИСТЕМИ» було прийнято Замовником як діюче - і нас було визнано переможцями - Замовник у 2026 році повторно вчинив аналогічне порушення. Дії Замовника прямо порушують принципи публічних закупівель, закріплені у статті 5 Закону: максимальну економію, відкритість, недискримінацію учасників та об'єктивне визначення переможця.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою КМУ № 1178
ПРОСИМО:
1. Прийняти цю Скаргу до розгляду
2. Встановити наявність порушень законодавства у сфері публічних закупівель у діях Замовника — Відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.
3. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про оголошення переможцем ТОВ «МВВ СЕРВІС» яке оформлене Протоколом № 43 від 03.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
4. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ", яке оформлене Протоколом № 42 від 01.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
Проаналізувавши рішення Замовника, умови тендерної документації та норми діючого законодавства, вважаємо дії Замовника незаконними та такими, що грубо порушують права Скаржника з огляду на наступне.
1. Щодо безпідставності твердження Замовника про "недійсність" Свідоцтва про уповноваження.
У Протоколі № 42 від 01.07.2026 року Замовник стверджує, що Скаржник у складі пропозиції надав недійсне на дату розкриття пропозиції свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019. Замовник посилається на невиконання ст. 18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та пункту 13 Додатку 1 до тендерної документації.
Позиція Скаржника:
Надане у складі тендерної пропозиції Свідоцтво про уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019 є повністю чинним та правомірним на дату розкриття пропозицій.
Відповідно до підпункту 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану», строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування.
Міністерство економіки України (як профільний Орган з уповноваження у сфері метрології) своїм офіційним листом від 04.04.2024 року № 3421-09/24635-08 чітко роз’яснило:
«Свідоцтво про уповноваження є документом дозвільного характеру у розумінні Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”... дія свідоцтва про уповноваження від 18.04.2019 № П-16-2019 автоматично продовжується на період воєнного стану та три місяці після його припинення чи скасування і ДП “Харківстандартметрологія” (уповноважений орган/партнер Скаржника) може здійснювати повірку ЗВТ»
Оскільки в Україні діє правовий режим воєнного стану, свідоцтво № П-16-2019 є легітимним, а висновок Замовника про його "недійсність" — протиправним.
2. Щодо порушення Замовником порядку розгляду та імперативних вимог пункту 43 Особливостей.
Замовник відхилив пропозицію Скаржника на підставі абзацу 5 підпункту 2 пункту 44 Особливостей, мотивуючи це тим, що пропозиція не відповідає вимогам, установленим у ТД відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону (Протокол 4... p. 2).
Позиція Скаржника:
Замовник грубо порушив імперативну вимогу пункту 43 Особливостей (Протокол 4... p. 2). Навіть якщо Замовник виявив невідповідності в наданому Свідоцтві (або вважав його недійсним), він був зобов’язаний розмістити в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей щонайменше за два робочі дні до закінчення строку розгляду пропозицій (надати 24 години на виправлення).
Відповідно до абзацу 3 пункту 43 Особливостей, під невідповідністю розуміється у тому числі відсутність або дефекти у документах, що підтверджують право провадження господарської діяльності, якщо вони не .стосуються технічних характеристик самого предмета закупівлі Відхиливши Скаржника одразу, Замовник позбавив його законного права надати пояснення або завантажити підтверджувальний лист Мінекономіки.
3. Прецедентна практика Комісії АМКУ щодо цього Замовника.
Варто наголосити, що Комісія АМКУ вже розглядала аналогічний спір між ТОВ "УА-СИСТЕМИ" та цим же Замовником у межах закупівлі № UA-2025-05-27-009005-a.
В Рішенні Комісії АМКУ № 9867-р/пк-пз від 20.06.2025 року було чітко встановлено:
«Замовник, не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 43 Особливостей та частини дев'ятої статті 26 Закону... Застосувавши дискримінаційний підхід під час розгляду Пропозицій учасників, Замовник порушив права Скаржника на об'єктивний та неупереджений розгляд».
Незважаючи на наявність чинного рішення Органу оскарження у аналогічних правовідносинах, і того факту що в аналогічній закупівлі 2025 року Свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019.року за результатом остаточного розгляду тендерної пропозиції ТОВ «УА-СИСТЕМИ» було прийнято Замовником як діюче - і нас було визнано переможцями - Замовник у 2026 році повторно вчинив аналогічне порушення. Дії Замовника прямо порушують принципи публічних закупівель, закріплені у статті 5 Закону: максимальну економію, відкритість, недискримінацію учасників та об'єктивне визначення переможця.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та Постановою КМУ № 1178
ПРОСИМО:
1. Прийняти цю Скаргу до розгляду
2. Встановити наявність порушень законодавства у сфері публічних закупівель у діях Замовника — Відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області.
3. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про оголошення переможцем ТОВ «МВВ СЕРВІС» яке оформлене Протоколом № 43 від 03.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
4. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ", яке оформлене Протоколом № 42 від 01.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
Вимоги:
Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника
×
-
ПРОСИМО: 1. Прийняти цю Скаргу до розгляду 2. Встановити наявність порушень законодавства у сфері публічних закупівель у діях Замовника — Відділу освіти, молоді та спорту Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області. 3. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про оголошення переможцем ТОВ «МВВ СЕРВІС» яке оформлене Протоколом № 43 від 03.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а. 4. Зобов'язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ", яке оформлене Протоколом № 42 від 01.07.2026 року в межах процедури закупівлі UA-2026-06-16-000905-а.
Запити Органу оскарження
Номер:
3e5541c070064d8081792a0fbdbbc594
Тема запиту:
Пояснення Замовника
Текст запиту:
Ознайомившись із скаргою ТОВ «УА-СИСТЕМИ» (код ЄДРПОУ: 41210946) від 03 липня 2026 № UA-2026-06-16-000905-a.a1, вважаємо її безпідставною, а вимоги, викладені в скарзі такими, які не порушують принципи проведення процедур закупівель, зокрема, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
1. ТОВ «УА-СИСТЕМИ» в своїй скарзі не погоджується з рішенням Замовника щодо відхилення пропозиції, вважаючи його протиправним. Однак відхилення пропозиції ТОВ «УА-СИСТЕМИ» здійснено обґрунтовано, відповідно до абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1178: «Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей». У даному випадку — у складі тендерної пропозиції учасник УА-СИСТЕМИ" надав недійсне на дату розкриття пропозиції свідоцтво на уповноваження №П-16-2019 від 18.04.2019.
Скаржник оскаржує рішення замовника, спираючись на те, що надане ним свідоцтво є законним та чинним. Проте пунктом 13 Додатку 1 до тендерної документації замовником було встановлено вимогу щодо надання копії ліцензії та інших дозвільних документів, завірених належним чином. Учасником ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ" у складі тендерної пропозиції надано свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019, яке не відповідає вимогам замовника враховуючи зміни, внесені Постановою КМУ від 14 березня 2025 року № 288, підпункт 5 пункту 1 Постанови № 314, на який посилається Скаржник, було виключено. Таким чином, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ" надав недійсне на дату розкриття пропозиції свідоцтво на уповноваження № П-16-2019 від 18.04.2019, строк дії якого закінчився.
2. Щодо доводів скаржника про порушення вимог пункту 43 Особливостей повідомляємо наступне.
З урахуванням того факту, що вимога щодо надання копії ліцензії та інших дозвільних документів завірених належним чином встановлена на виконання ст.18 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» № 1314-VII від 05.06.2014 та згідно з абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону, за наявності прямої підстави для відхилення тендерної пропозиції згідно із абзацом 5 підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 22 Закону.
Отже, керуючись абзацом 5 підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник відхилив тендерну пропозицію ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УА-СИСТЕМИ".
Усі дії Замовника були законними, обґрунтованими та прозорими. Вони відповідали положенням Закону України «Про публічні закупівлі», Постанові Кабінету Міністрів України №1178 та тендерній документації до процедури. Замовник діяв в інтересах забезпечення належного виконання предмета закупівлі та дотримання принципів відкритості, рівності та ефективності. У зв’язку з цим підстав для задоволення скарги ТОВ «УА-СИСТЕМИ» не вбачається.
Дата опублікування:
09.07.2026 17:03