-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Дверні та віконні блоки металопластикові
Тендер Prozorro UA-2026-06-12-010552-a
Торги відмінено
840 000.00
UAH з ПДВ
Період оскарження:
12.06.2026 15:25 - 17.06.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП
скарга на рішення замовника
Номер:
e1000ca0a54b4039889e9725a51b9987
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-12-010552-a.a2
Назва:
скарга на рішення замовника
Скарга:
Пов'язані документи:
Орган оскарження
- рішення від 07.08.2026 № 9562.pdf 12.08.2026 17:57
- Інформація про резолютивну частину рішення від 07.08.2026 № 9562.pdf 10.08.2026 14:01
- рішення від 30.07.2026 № 9227.pdf 30.07.2026 14:44
- Відповідь АМКУ 03.08.pdf 03.08.2026 13:02
- Плат доруч вікна-двері.pdf 03.08.2026 13:02
- Відповідь АМКУ 03.08.doc 03.08.2026 13:02
- UA-2026-06-29-011637-a-звіт виконання договору.pdf 03.08.2026 13:02
- скарга.pdf.p7s 28.07.2026 22:07
- скарга.pdf 28.07.2026 22:07
- sign.p7s 28.07.2026 22:09
- скарга.docx 28.07.2026 22:07
Дата прийняття скарги до розгляду:
28.07.2026 22:12
Дата розгляду скарги:
07.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
30.07.2026 14:45
Дата прийняття рішення про відхилення скарги:
12.08.2026 17:58
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
e0acdd31a4aa451486d9846f2d389e60
Заголовок пункту скарги:
скарга
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на відміну
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Відміна процедури закупівлі
Тип порушення:
Відміна процедури закупівлі
Опис суті пункту скарги:
Відповідно до оголошення, оприлюдненого в ЦБД на веб-порталі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель Prozorro, Ідентифікатор закупівлі: UA-2026-06-12-010552-a 4 Відділ освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області (далі - замовник), розпочало проведення відкритих торгів з особливостями Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби.
ФОП Ревтьо Д.В. 18.06.2026 р о 10.48 подав свою пропозицію для участі у торгах.
18.06.2026р о 17.02 замовник розмістив протокол №25 про скасування закупівлі.
ФОП Ревтьо Д.В. оскаржив скасування закупівлі у встановленому законом порядку шляхом подання скарги до АМКУ. 30.06.2026р о 13.34 було розміщено Інформацію про резолютивну частину рішення від 29.06.2026 № 7840.pdf згідно якої АМКУ постановив скасувати рішення про відміну процедури закупівлі — "Дверні та віконні блоки металопластикові", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-12-010552-a. Потім аж 27.07.2026р, майже через місяць після самого рішення, замовник виконав рішення АМКУ, а вже 28.07.2026р розмістив протокол №30 про повторне скасування закупівлі з аргументацією «відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг». Вважаємо дане рішення незаконним та таким, що підлягає скасуванню з огляду на наступне.
У протоколі про відміну закупівлі вказано: Під час проведення Закупівлі була виявлена помилка при оприлюднені річного плану, що привело до скасування цієї закупівлі 18.06.2026. Однак, за результатом розгляду скарги до комісії АМКУ 01.07.2026 було оприлюднено рішення №7840-р/пк-пз яким зобов’язано замовника відмінити це рішення.
Щоб провести закупівлю та забезпечити своєчасну підготовку закладів до навчального процесу було оголошено відкриті торги щодо закупівлі: Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби, ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-29-011637-a на очікувану вартість 840 000,00 грн. За результатами цієї закупівлі 15.07.2026 укладено договір №1 з переможцем закупівлі та відповідно до оголошення та умов договору поставлений товар (посилання на закупівлю в електронній системі prozorro https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-06-29-011637-a).
Відповідно до підпункту 1 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг. Оскільки за укладеним договором товар вже поставлений, отже у замовника на цей час відсутня і потреба, і фінансування на придбання дверних та віконних блоків металопластикових.
Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні.
По перше замовник розмістив закупівлю за ідентифікатором UA-2026-06-29-011637-a 29.06.2026р о 18.21, тобто в той самий день коли було засідання АМКУ по скарзі, навмисно не дочекавшись рішення АМКУ і не виконавши його рішення чим грубо порушив законодавство у сфері публічних закупівель адже замовник не мав права розміщувати нову закупівлю не скасувавши попередню.
По друге замовник навмисно дотягнув виконання рішення АМКУ аж до 27.07.2026р при тому що рішення було прийняте 01.07.2026р, коли вже пройшов новий тендер і підписаний договір по новому тендеру.
По третє в протоколі № 30 вказано, що товар поставлений отже у замовника на цей час відсутня і потреба, і фінансування на придбання дверних та віконних блоків металопластикових, жодних підтверджуючих документів, що товар поставлений і що відсутнє фінансування замовником надано не було.
По четверте в аргументації, чому була розміщена нова закупівля вказано: Щоб провести закупівлю та забезпечити своєчасну підготовку закладів до навчального процесу було оголошено відкриті торги щодо закупівлі: Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби, ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-29-011637-a на очікувану вартість 840 000,00 грн., але ж якби замовником не було порушено законодавство і виконано рішення АМКУ від 01.07.2026р про відміну скасування закупівлі, то замовник би провів закупівлю швидше і отримав би своє замовлення раніше, ніж у випадку розміщення нової закупівлі.
ФОП Ревтьо Д.В. 18.06.2026 р о 10.48 подав свою пропозицію для участі у торгах.
18.06.2026р о 17.02 замовник розмістив протокол №25 про скасування закупівлі.
ФОП Ревтьо Д.В. оскаржив скасування закупівлі у встановленому законом порядку шляхом подання скарги до АМКУ. 30.06.2026р о 13.34 було розміщено Інформацію про резолютивну частину рішення від 29.06.2026 № 7840.pdf згідно якої АМКУ постановив скасувати рішення про відміну процедури закупівлі — "Дверні та віконні блоки металопластикові", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-12-010552-a. Потім аж 27.07.2026р, майже через місяць після самого рішення, замовник виконав рішення АМКУ, а вже 28.07.2026р розмістив протокол №30 про повторне скасування закупівлі з аргументацією «відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг». Вважаємо дане рішення незаконним та таким, що підлягає скасуванню з огляду на наступне.
У протоколі про відміну закупівлі вказано: Під час проведення Закупівлі була виявлена помилка при оприлюднені річного плану, що привело до скасування цієї закупівлі 18.06.2026. Однак, за результатом розгляду скарги до комісії АМКУ 01.07.2026 було оприлюднено рішення №7840-р/пк-пз яким зобов’язано замовника відмінити це рішення.
Щоб провести закупівлю та забезпечити своєчасну підготовку закладів до навчального процесу було оголошено відкриті торги щодо закупівлі: Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби, ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-29-011637-a на очікувану вартість 840 000,00 грн. За результатами цієї закупівлі 15.07.2026 укладено договір №1 з переможцем закупівлі та відповідно до оголошення та умов договору поставлений товар (посилання на закупівлю в електронній системі prozorro https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-06-29-011637-a).
Відповідно до підпункту 1 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг. Оскільки за укладеним договором товар вже поставлений, отже у замовника на цей час відсутня і потреба, і фінансування на придбання дверних та віконних блоків металопластикових.
Враховуючи викладене, Закупівля підлягає відміні.
По перше замовник розмістив закупівлю за ідентифікатором UA-2026-06-29-011637-a 29.06.2026р о 18.21, тобто в той самий день коли було засідання АМКУ по скарзі, навмисно не дочекавшись рішення АМКУ і не виконавши його рішення чим грубо порушив законодавство у сфері публічних закупівель адже замовник не мав права розміщувати нову закупівлю не скасувавши попередню.
По друге замовник навмисно дотягнув виконання рішення АМКУ аж до 27.07.2026р при тому що рішення було прийняте 01.07.2026р, коли вже пройшов новий тендер і підписаний договір по новому тендеру.
По третє в протоколі № 30 вказано, що товар поставлений отже у замовника на цей час відсутня і потреба, і фінансування на придбання дверних та віконних блоків металопластикових, жодних підтверджуючих документів, що товар поставлений і що відсутнє фінансування замовником надано не було.
По четверте в аргументації, чому була розміщена нова закупівля вказано: Щоб провести закупівлю та забезпечити своєчасну підготовку закладів до навчального процесу було оголошено відкриті торги щодо закупівлі: Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби, ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-29-011637-a на очікувану вартість 840 000,00 грн., але ж якби замовником не було порушено законодавство і виконано рішення АМКУ від 01.07.2026р про відміну скасування закупівлі, то замовник би провів закупівлю швидше і отримав би своє замовлення раніше, ніж у випадку розміщення нової закупівлі.
×
-
Назва доказу:
скарга.pdf.p7s
-
Повʼязаний документ:
скарга.pdf.p7s
-
-
Назва доказу:
скарга.pdf
-
Повʼязаний документ:
скарга.pdf
-
-
Назва доказу:
скарга.docx
-
Повʼязаний документ:
скарга.docx
Вимоги:
Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)
×
-
1. Прийняти скаргу ФОП Ревтьо Д.В. до розгляду. 2. Зобов'язати Замовника скасувати протокольне рішення про скасування закупівлі. 3. Зобов’язати Замовника розірвати договір №1 від 15.07.2026р, який було підписано згідно закупівлі за ідентифікатором UA-2026-06-29-011637-а, адже дана закупівля, а отже і договір були проведені з грубим порушенням Закону України про публічні закупівлі. 4. Здійснити перевірку уповноваженими органами цієї та інших закупівель Замовника.
Запити Органу оскарження
Номер:
87326245882a41b0b567f8064bb5da3c
Тема запиту:
пояснення на скаргу
Текст запиту:
Детальне пояснення зазначено в файлі Відповідь АМКУ 03.08. Хочемо наголосити, що ця закупівля відбувається за рахунок коштів Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), відповідно до Постанови Ka6iнету Міністрів України від 19 грудня 2025 р. № 1713 "Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання грошової допомоги закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік", за напрямом: проведення заходів з підвищення теплостійкості будівель закладів освіти, КПКВ 1021. Відповідно до п.21 Постанови строк використання допомоги становить три місяці з дня її надходження на рахунок отримувача допомоги (у межах цього періоду повинні бути здійснені всі платежі за укладеними договорами). Тобто, замовник був обмежений в часі щодо підготовки, проведення та виконання договору за результатами проведеної процедури.
Отже, щоб провести закупівлю, використати виділені кошти та забезпечити своєчасну підготовку закладів до навчального процесу та враховуючи всі викладені вище обставини було прийнято рішення оголосити нову процедуру відкритих торгів щодо закупівлі: Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби, ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-29-011637-a на очікувану вартість 840 000,00 грн.
За результатами цієї закупівлі 15.07.2026 укладено договір №1 з переможцем закупівлі ФОП "РЕШЕТНИК ІГОР ІВАНОВИЧ" (код ЄДРПОУ 3258915833) та відповідно до оголошення та умов договору поставлений товар в строк до 28.07.2026 (посилання на закупівлю в електронній системі https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-06-29-011637-a).
Для підтвердження виконання договору №1 від 15.07.2026 надаємо звіт про виконання договору про закупівлю UA-2026-06-29-011637-a та платіжні інструкції №242, 243, 244 та 245 від 30.07.2026 щодо перерахування коштів Замовником за поставлений товар в сумі 819000,00 грн.
Дата опублікування:
03.08.2026 13:02
Скарга
Виконана замовником
КЕП
скагра на рішення замовника скасувати закупівлю
Номер:
a94106fa89834e36a1041d5c4be59d53
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-12-010552-a.a1
Назва:
скагра на рішення замовника скасувати закупівлю
Скарга:
Пов'язані документи:
Учасник
- sign.p7s 20.06.2026 13:42
- скарга.docx 20.06.2026 13:40
- скарга (11).pdf 20.06.2026 13:40
- скарга (11).pdf.p7s 20.06.2026 13:40
- рішення від 29.06.2026 № 7840.pdf 01.07.2026 18:03
- Інформація про резолютивну частину рішення від 29.06.2026 № 7840.pdf 30.06.2026 13:34
- рішення від 23.06.2026 № 7511.pdf 23.06.2026 14:27
- Відповідь АМКУ.doc 25.06.2026 21:25
- Відповідь АМКУ.pdf 25.06.2026 21:25
- Лист Одеської ОВА.pdf 25.06.2026 21:25
Дата прийняття скарги до розгляду:
20.06.2026 13:48
Дата розгляду скарги:
29.06.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
23.06.2026 14:27
Дата прийняття рішення про вирішення скарги:
01.07.2026 18:03
Дата виконання рішення Замовником:
27.07.2026 10:35
Коментар замовника щодо усунення порушень:
рішення про скасування закупівлі виконане
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
73b1e568c04d4d8ea1ef214e530b25f1
Заголовок пункту скарги:
скарга
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на відміну
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Відміна процедури закупівлі
Тип порушення:
Відміна процедури закупівлі
Опис суті пункту скарги:
Відповідно до оголошення, оприлюдненого в ЦБД на веб-порталі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель Prozorro, Ідентифікатор закупівлі: UA-2026-06-12-010552-a 4 Відділ освіти, молоді та спорту Савранської селищної ради Одеської області (далі - замовник), розпочало проведення відкритих торгів з особливостями Дверні та віконні блоки металопластикові, ДК 021:2015 - 44220000-8 Столярні вироби.
ФОП Ревтьо Д.В. 18.06.2026 р о 10.48 подав свою пропозицію для участі у торгах.
18.06.2026р о 17.02 замовник розмістив протокол №25 про скасування закупівлі.
Вважаємо, що дане рішення незаконне і підлягає скасуванню з огляду на наступне:
Замовник у протоколі вказує: під час проведення Закупівлі була виявлена помилка при оприлюднені річного плану, яка унеможливлює в подальшому реєстрацію договору за результатами процедури закупівлі в державній казначейській службі України. Проте Замовник не надав сам річний план і не прописав конкретну помилку в якому місці вона допущена, отже не довів сам факт наявності такої помилки і не довів, що виправлення цієї помилки є неможливим. Також замовник повинен довести, що ця помилка впливає на саму закупівлю і її неможливо виправити після проведення торгів шляхом надання відповідних документів про помилку в держказначейську службу. Також замовник має довести, що ця помилка допущена не з його вини.
Також звертаємо вашу увагу на те, що свою пропозицію Скаржник подав за 4 години до розміщення протоколу про скасування, отже скаржник вже витратив певні ресурси: час, гроші на підготовку документів до тендера і не погоджується з його скасуванням без явних на те причин. Також акцентуємо вашу увагу на тому, що саму закупівлю було розміщено 12.06.2026р, а протокол про скасування розміщено аж 18.06.2026р тобто аж за 6 днів, тобто протягом цього часу замовник вважав, що все вірно і лише після подачі пропозиції Скаржником прийняв рішення про скасування не довівши жодним чином правомірність свого рішення.
ФОП Ревтьо Д.В. 18.06.2026 р о 10.48 подав свою пропозицію для участі у торгах.
18.06.2026р о 17.02 замовник розмістив протокол №25 про скасування закупівлі.
Вважаємо, що дане рішення незаконне і підлягає скасуванню з огляду на наступне:
Замовник у протоколі вказує: під час проведення Закупівлі була виявлена помилка при оприлюднені річного плану, яка унеможливлює в подальшому реєстрацію договору за результатами процедури закупівлі в державній казначейській службі України. Проте Замовник не надав сам річний план і не прописав конкретну помилку в якому місці вона допущена, отже не довів сам факт наявності такої помилки і не довів, що виправлення цієї помилки є неможливим. Також замовник повинен довести, що ця помилка впливає на саму закупівлю і її неможливо виправити після проведення торгів шляхом надання відповідних документів про помилку в держказначейську службу. Також замовник має довести, що ця помилка допущена не з його вини.
Також звертаємо вашу увагу на те, що свою пропозицію Скаржник подав за 4 години до розміщення протоколу про скасування, отже скаржник вже витратив певні ресурси: час, гроші на підготовку документів до тендера і не погоджується з його скасуванням без явних на те причин. Також акцентуємо вашу увагу на тому, що саму закупівлю було розміщено 12.06.2026р, а протокол про скасування розміщено аж 18.06.2026р тобто аж за 6 днів, тобто протягом цього часу замовник вважав, що все вірно і лише після подачі пропозиції Скаржником прийняв рішення про скасування не довівши жодним чином правомірність свого рішення.
×
-
Назва доказу:
скарга.docx
-
Повʼязаний документ:
скарга.docx
-
-
Назва доказу:
скарга (11).pdf.p7s
-
Повʼязаний документ:
скарга (11).pdf.p7s
-
-
Назва доказу:
скарга (11)
-
Повʼязаний документ:
скарга (11).pdf
Вимоги:
Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)
×
-
Зобов'язати Замовника скасувати протокольне рішення про скасування закупівлі.
Запити Органу оскарження
Номер:
1d425b7e61884ab597f5d9367814cd70
Тема запиту:
пояснення на скаргу
Текст запиту:
Детальне пояснення зазначено в файлі Відповідь АМКУ. На виконання вимог Закону та тендерної документації був оприлюднений протокол про відміну відкритих торгів №25 від 18.06.2026 з підставами прийняття такого рішення. Річний план закупівель оприлюднюється Замовником відповідно до статті 4 Закону шляхом заповнення електронних форм. Під час визначення блоку “Джерело фінансування” Замовником допущена помилка.
Відповідно до листа Одеської обласної військової адміністрації щодо реалізації Порядку та умов отримання грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік допомога надається для фінансування (співфінансування) заходів з підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період та підвищення їх енергетичної стійкості, зокрема за такими напрямами:
1. ...
3) проведення заходів з підвищення теплостійкості будівель закладів освіти;
При заповнені електронних полів річного плану в “Описі” зазначена не вся інформація, а саме, не зазначений напрям - проведення заходів з підвищення теплостійкості будівель закладів освіти. На етапі подання пропозицій відсутні технічні можливості внести зміни до річного плану. Ця помилка унеможливлює в подальшому реєстрацію договору за результатами процедури закупівлі в державній казначейській службі України. Оскільки на використання коштів встановлені терміни 6 місяців (на проведення закупівлі, поставки та оплати товару), а враховуючи той факт що це вже друга спроба провести закупівлю (перша закупівля ідентифікатор UA-2026-05-14-008965-a була відмінена у звязку з відхиленням пропозиції всіх учасників), то враховуючи всі обставини і було прийнято рішення відмінити процедуру. Це дасть можливість провести нову процедуру з дотриманням вимог як закупівельного законодавства, так і Порядку та умов отримання грошової допомоги від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) закладам освіти на 2025/2026 навчальний рік.
Наголошуємо, що закупівля була відмінена до кінцевого строку подання тендерних пропозицій (до 20.06.2026 час 00:00).
Дата опублікування:
25.06.2026 21:25