-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
-
Донорські кошти
Послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення (Код ДК 021:2015 – 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами)
Тендер Prozorro UA-2026-06-12-007828-a
За рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України що фінансуються та/або співфінансується Європейським Союзом - Ukraine Facility або спеціального фонду Державного бюджету України
Кваліфікація
від початку періоду пройшло 50 робочих днів
1 923 272.03
UAH з ПДВ
Період оскарження:
12.06.2026 14:06 - 22.06.2026 00:00
Скарга
Задоволена, очікує виконання
КЕП
Скарга на рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Номер:
520205a756734b05a6031b5f77fba67d
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-06-12-007828-a.a1
Назва:
Скарга на рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Скарга:
Скарга подається у зв’язку з неправомірним відхиленням Замовником тендерної пропозиції ТОВ «ДемайнІкс» як переможця процедури закупівлі. Підставою відхилення визначено зміну зовнішнього вигляду PDF-документів, сформованих вебресурсом EU Sanctions Map, хоча вимоги пункту 83 Особливостей виконані у повному обсязі, а подані документи підтверджують відсутність санкцій. Детальне обґрунтування та докази викладені у доданій скарзі.
Пов'язані документи:
Учасник
- скарга АМКУ.pdf 19.07.2026 16:54
- скарга АМКУ_Validation_Report.pdf 19.07.2026 16:54
- Протокол про відхилення.pdf 19.07.2026 16:54
- Протокол визначення переможця.pdf 19.07.2026 16:54
- Інформація_санкції_субпідрядник.pdf 19.07.2026 16:54
- Інформація_санкції.pdf 19.07.2026 16:54
- Лист № 3702-05_63989-03 від 08.07.2026.pdf 19.07.2026 16:54
- sign.p7s 19.07.2026 16:56
- рішення від 21.07.2026 № 8819.pdf 21.07.2026 15:08
- Інформація про резолютивну частину рішення від 29.07.2026 № 9208.pdf 30.07.2026 16:25
- рішення від 29.07.2026 № 9208.pdf 03.08.2026 17:49
- Приклад_Карта санкцій ЄС_ДемайнІкс.pdf 23.07.2026 17:59
- 23.07.2026_Пояснення АМКУ по закупівлі UA-2026-06-12-007828-a.docx 23.07.2026 17:59
- Лист № 3702-05_63989-03 від 08.07.2026.pdf 23.07.2026 17:59
- Пояснення.pdf 23.07.2026 17:59
Дата прийняття скарги до розгляду:
19.07.2026 17:01
Дата розгляду скарги:
29.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
21.07.2026 15:08
Дата прийняття рішення по скарзі:
03.08.2026 17:49
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
ad28eba115ec4a618aa1e279b5c20071
Заголовок пункту скарги:
Скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Документи, які надаються переможцем
Тип порушення:
Документи, які надаються переможцем
Опис суті пункту скарги:
Замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію ТОВ «ДемайнІкс», пославшись виключно на зміну зовнішнього вигляду PDF-документів, сформованих вебресурсом EU Sanctions Map. При цьому документи містять усю інформацію, передбачену пунктом 83 Особливостей, підтверджують відсутність санкцій щодо всіх визначених законодавством осіб, а Замовник не встановив відсутності чи недостовірності жодної інформації. Детальне обґрунтування наведено у доданій скарзі.
×
-
Назва доказу:
Копія PDF-документу Інформація_санкції_субпідрядник
-
Повʼязаний документ:
Інформація_санкції_субпідрядник.pdf
-
-
Назва доказу:
Копія PDF-документу «Інформація_санкції»
-
Повʼязаний документ:
Інформація_санкції.pdf
Вимоги:
Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника
×
-
Зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції UA-2026-06-12-007828-a ТОВ «ДемайнІкс», оформлене Протоколом уповноваженої особи від 17.07.2026р.
Запити Органу оскарження
Номер:
a2cba8bed34c43dab59464ba7574f9dc
Тема запиту:
Пояснення/інформація по суті скарги
Текст запиту:
Рішенням Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Комісія) №8819-р/пк-пз від 21.07.2026 прийнято до розгляду скаргу від 19 липня 2026 № UA-2026-06-12-007828-a.a1 (далі — Скарга) Товариства з обмеженою відповідальністю «ДемайнІкс», код ЄДРПОУ: 45764732 (далі – Скаржник або Учасник).
Центр гуманітарного розмінування (далі – Замовник) цим листом надає пояснення/інформацію, що стосується проведення процедури відкритих торгів з урахуванням положень Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року №1178 (далі – Особливості), предмет закупівлі «Послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення», за ДК 021:2015: 90520000-8 Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (далі — Процедура закупівлі або Закупівля), оголошеної Замовником 12 червня 2026.
У Скарзі Скаржник просить в тому числі прийняти Скаргу до розгляду та зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника.
Замовник не погоджується з інформацією, яка викладена у Скарзі, вважає вимоги необґрунтованими та безпідставними. Відповідно, Замовник заперечує проти вимог Скарги з огляду на таке.
За рішенням уповноваженої особи Замовника від 12 червня 2026 року №2026-49.1-СВ оголошено проведення Закупівлі відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення гуманітарного розмінування, що затверджений Постановою КМУ від 12 березня 2024 року №284. (далі – Порядок). Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою “Гуманітарне розмінування” з метою відновлення сільськогосподарського виробництва на розмінованих земельних ділянках для забезпечення виконання Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 32, ст. 2035), в рамках інструменту Ukraine Facility.
Фінансування заходів гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення згідно з цим Порядком здійснюється з урахуванням вимог Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, ратифікованої Законом України від 6 червня 2024 р. № 3786-IX.
Відповідно до пункту 77 Особливостей закупівлі товарів, робіт і послуг у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 32, ст. 2035), здійснюються замовниками з урахуванням положень, визначених розділом «Особливості здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244» Особливостей незалежно від вартості таких закупівель.
Відповідно до пункту 83 Особливостей, підпункту 3.4.4 розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації передбачено:
«Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотирьох днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику:
- документ, який підтверджує країну реєстрації юридичної особи, якщо переможець процедури закупівлі є нерезидентом;
- документ, який підтверджує країну реєстрації кожного субпідрядника (-ів)/співвиконавця (-ів) у прийнятній країні, у разі коли переможець процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших субпідрядників/співвиконавців;
- інформацію про громадянство, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), які повинні бути зазначені українською мовою і транслітерацією латиницею (для фізичної особи — переможця процедури закупівлі);
- інформацію про те, що до нього, його кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) не застосовано обмежувальні заходи у вигляді санкцій Європейського Союзу, та про те, що він та зазначені особи не включені до санкційного списку Європейського Союзу. Зазначена інформація підтверджується шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu (файл у форматі PDF повинен бути сформований не раніше ніж за чотири дні до дати його подання);
- інформацію про те, що до субпідрядників/співвиконавців особисто або до їх кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) юридичних осіб — субпідрядників/співвиконавців не застосовано обмежувальні заходи у вигляді санкцій Європейського Союзу, та про те, що вони не включені до санкційного списку Європейського Союзу. Зазначена інформація підтверджується шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu (файл у форматі PDF повинен бути сформований не раніше ніж за чотири дні до дати його подання).
Документи надаються шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель (у тому числі із дотриманням вимог п. 3.1.3. цієї документації), у спосіб, що встановлено у Додатку 8 до тендерної документації.»
Відповідно до пункту 2 «Документи, що надаються шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель у строк, що не перевищує чотирьох днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю» Додатку 8 до тендерної документації «Перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі та підтверджують відсутність підстав для відмови переможцю» на виконання вимог згідно з підпунктом 3.4.4. пункту 3.4. Розділу 3 визначено в тому числі такий перелік:
1) Документ, який підтверджує країну реєстрації юридичної особи, якщо переможець процедури закупівлі є нерезидентом;
2) Документ, який підтверджує країну реєстрації кожного субпідрядника/співвиконавця у прийнятній країні, у разі коли переможець процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших субпідрядників/співвиконавців;
3) Інформацію про громадянство, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), які повинні бути зазначені українською мовою і транслітерацією латиницею (для фізичної особи — переможця процедури закупівлі);
4) Інформацію про те, що до нього, його кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) не застосовано обмежувальні заходи у вигляді санкцій Європейського Союзу, та про те, що він та зазначені особи не включені до санкційного списку Європейського Союзу. Зазначена інформація підтверджується шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu (файл у форматі PDF повинен бути сформований не раніше ніж за чотири дні до дати його подання);
5) Інформацію про те, що до субпідрядників/співвиконавців особисто або до їх кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) юридичних осіб — субпідрядників/співвиконавців не застосовано обмежувальні заходи у вигляді санкцій Європейського Союзу, та про те, що вони не включені до санкційного списку Європейського Союзу. Зазначена інформація підтверджується шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu (файл у форматі PDF повинен бути сформований не раніше ніж за чотири дні до дати його подання).
Таким чином визначено чітку обов’язкову вимогу, щодо підтвердження інформації виключно шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu (далі – Сайт).
Скаржник ігнорує чітку вимогу та маніпулятивно стверджує, що: «Замовник не встановив та не навів у протоколі відхилення жодної обставини, яка б свідчила про те, що:
- до ТОВ «ДемайнІкс» застосовано санкції Європейського Союзу;
- до кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «ДемайнІкс» застосовано санкції Європейського Союзу;
- до субпідрядника застосовано санкції Європейського Союзу;
- до кінцевих бенефіціарних власників субпідрядника застосовано санкції Європейського Союзу;
- Скаржником не подано інформацію, передбачену пунктом 83 Особливостей;
- подана інформація є недостовірною.
Навпаки, усі документи, подані Скаржником до електронної системи закупівель, підтверджують відсутність застосування санкцій Європейського Союзу до всіх осіб, визначених пунктом 83 Особливостей, що підтверджується результатами перевірки на офіційному вебресурсі EU Sanctions Map із результатом “No results found”.»
Відповідно до встановлених вимог, результат перевірки підтверджується Учасником виключно шляхом формування файла у форматі PDF на Сайті. Враховуючи лист Мінекономіки № 3705-05/63989 від 08.07.2026 «Щодо зміни форми PDF-документа, сформованого на вебресурсі EU Sanctions Map» (далі – Лист) необхідно зазначити, що зокрема, формування PDF-документа доступне через опцію друку вебсторінки, при цьому в документі відображаються дата і час його формування, назва вебресурсу та результат пошуку. Водночас найменування юридичної особи або прізвище та власне ім’я фізичної особи, щодо яких здійснювалася перевірка, відображаються не окремим рядком у документі, як це було раніше, а містяться в адресному рядку (URL) як параметр пошукового запиту (лист та приклад додається).
Скаржник та Замовник зобов’язані в першу чергу дотримуватися встановлених вимог та не мають жодної можливості впливати на функціонування Сайту, порядок чи процедуру формування файла у форматі PDF на Сайті (саме відповідного PDF-документу) чи технічний алгоритм роботи Сайту.
Відповідно до пункту 84 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель відповідно до пункту 44 цих особливостей, а також у разі, коли переможець процедури закупівлі не подав інформацію, передбачену абзацами десятим - чотирнадцятим пункту 83 цих Особливостей, або інформація, передбачена абзацами тринадцятим та чотирнадцятим пункту 83 цих Особливостей, подана з порушенням вимог, визначених такими абзацами.
Тобто, пунктом 84 чітко визначено обов’язок Замовника відхилити тендерну пропозицію Переможця у випадку подання Переможцем інформації, що передбачена абзацами тринадцятим та чотирнадцятим пункту 83 Особливостей з порушенням вимог визначених такими абзацами щодо формування файлів або у випадку коли переможець процедури закупівлі не подав інформацію, передбачену абзацами десятим - чотирнадцятим пункту 83 цих Особливостей.
Відповідно до інформації, розміщеної на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель Скаржник подав замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель в тому числі файли з назвами: «Інформація_санкції», «Інформація_санкції_субпідрядник» (далі – Файли).
Формування даних Файлів не відповідає вищезазначеним вимогам та має відмінності. Приклад зазначеної інформації, що підтверджується саме шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu додається до пояснення (далі – Приклад).
В поданих Скаржником файлах наявне графічне зображення, що з високою ідентичністю відповідає відображенню зовнішнього вигляду екрану (монітору) персональної електронно-обчислювальної машини/пристрою (далі – скріншот). Інформація щодо шляху формування скріншоту, відсутності дій щодо корегування графічного зображення скріншотів та способу їх збереження відсутня та Скаржником не зазначається так як і аргументоване пояснення візуальної та функціональної різниці між Прикладом і Файлами. В Скарзі відсутнє підтвердження, щодо формування файлів у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu. В свою чергу Скаржником неодноразово в Скарзі зазначається, що документи лише «…сформовані саме з офіційного вебресурсу …».
Крім того, в Файлах відсутній адресний рядок (URL), в якому відображаються параметри пошукового запиту із зазначенням найменування юридичної особи або прізвища та власного імені фізичної особи, щодо яких здійснювалася перевірка, що підтверджується інформацією наведеною у файлі "Пояснення" по кожній сторінці Файлів. В свою чергу, ймовірний результат пошуку «No results found» викладено на іншій мові, ніж українська та не може підтвердити відсутність застосування санкцій щодо конкретної юридичної або фізичної особи в тому числі навіть через відсутність в адресному рядку (URL) параметру пошукового запиту.
Аналогічно відсутня можливість скопіювати чи прописати поданий Скаржником адресний рядок (URL) у веббраузері, для відображаються параметрів пошукового запиту із зазначенням найменування юридичної особи або прізвища та власного імені фізичної особи, щодо яких здійснювалася перевірка.
Також відсутня можливість достовірно встановити дату створення Файлів так як налаштування часу та дати відбувається кожним користувачем пристрою самостійно і може мати відмінності з фактичною/достовірною календарною датою/часом.
Наведені скріншоти додатково демонструють, що на екрані пристрою одночасно у веб-браузері Google Chrome відображається ще 14 інших веб-сторінок, що не передбачено механізмом формування результату опрацювання запиту на вебресурсі EU Sanctions Map.
Скаржник намагається утотожнити подані скріншоти (графічні зображення) не підтверджуючи спосіб їх створення шляхом формування у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu та збереження з виконанням вимог Особливостей і тендерної документації та безвідповідально зазначає в Скарзі недостовірну інформацію, в тому числі Файли: «
- містять адресний рядок (URL), у якому відображаються параметри пошукового запиту із зазначенням найменування юридичної особи або прізвища та власного імені фізичної особи, щодо яких здійснювалася перевірка;
- містять результат пошуку «No results found», який підтверджує відсутність застосування санкцій Європейського Союзу;
- містять дату (03.07.2026р.) та час формування документа, що підтверджує його створення у межах строку, встановленого абзацами тринадцятим та чотирнадцятим пункту 83 Особливостей.»
Таким чином, відсутня можливість зі змісту Файлів встановити чи здійснювалася взагалі перевірка відповідно до пошукового запиту, який результат по кожному пошуковому запиту так як ці графічні зображення, які перенесено Скаржником, були збереження в форматі PDF.
Акцентуємо увагу, що інформація у файлах, що сформовані у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu відповідно до Листа включає в себе назву вебресурсу, результат пошуку, найменування юридичної особи або прізвище та власне ім’я фізичної особи, щодо яких здійснювалася перевірка та яка повинна відображатися в адресному рядку (URL) як параметр пошукового запиту. Відсутність такої інформації або очевидні відмінності між інформацією в Файлах та Прикладом, що сформований у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu Скаржник аргументовано не обґрунтовує та не пояснює.
В свою чергу, відповідно до пункту 5.3.1. тендерної документації Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не подав інформацію, передбачену абзацами десятим — чотирнадцятим пункту 83 Особливостей, або інформація, передбачена абзацами тринадцятим та чотирнадцятим пункту 83 Особливостей, подана з порушенням вимог, визначених такими абзацами.
Просимо взяти до уваги зазначену інформацію та обґрунтування щодо зауважень, викладених у Скарзі.
Дата опублікування:
23.07.2026 17:59
Оскарження скарги
Номер:
e78706ba886640278e3727b4ed60cacf
Опис суті оскарження:
Відповідач, визнавши звичайні скріншоти (графічні зображення) належним документом,
здійснив власне (суперечливе) трактування технічних правил функціонування сайту EU Sanctions Map, чим перебрав на себе функції уповноваженого органу та
нівелював імперативне роз'яснення Мінекономіки. Вимагаючи від Центру гуманітарного розмінування скасувати відхилення тендерної пропозиції ТОВ "ДемайнІкс", Відповідач фактично примушує Центр укласти договір із суб'єктом, який належним чином не надав інформацію про те, що до нього, його кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) не застосовано обмежувальні заходи у вигляді санкцій Європейського Союзу, та про те, що він та зазначені особи не включені до санкційного списку Європейського Союзу (зазначена інформація підтверджується шляхом формування файла у форматі PDF на сайті www.sanctionsmap.eu).
Стаття закону:
18.23
Номер закону:
922-VIII
Назва закону:
Закон України "Про публічні закупівлі"
Посилання на закон:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/922-19#n1284
Пов'язані документи:
Дата опублікування:
25.08.2026 17:36