• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Система вентиляції для операційної офтальмологічного відділення комплект

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 2 дні назад

1 652 981.59 UAH з ПДВ
Період оскарження: 11.06.2026 16:38 - 16.06.2026 00:00
Період оскарження(за результатами переможця): 04.09.2026 12:23 - 10.09.2026 00:00
Скарга
Задоволена, очікує виконання
КЕП

скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника

Номер: 668b6eb528b746a096729224e107869c
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-11-012623-a.a2
Назва: скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника
Скарга:
ЦЕНТРАЛЬНА ПОЛІКЛІНІКА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ оголосила процедуру публічних закупівель (відкриті торги з особливостями) за предметом: Система вентиляції для операційної офтальмологічного відділення комплект, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2026-06-11-012623-a ПП «СПЕЦСЕРВІС» подало тендерну пропозицію та взяло участь у вищевказаній Процедурі закупівлі, оголошеній Замовником. При цьому, Замовником були порушені права та законні інтереси Скаржника, що призвело до порушення норм законодавства, у зв’язку з чим, користуючись своїми правами, ПП «СПЕЦСЕРВІС» подає цю скаргу на наступні дії, бездіяльність, рішення Замовника. Вважаємо, що незаконним та таким, що порушує права та законні інтереси Скаржника, є рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції учасника ПП «СПЕЦСЕРВІС», а саме: ПРОТОКОЛ № 293 ЩОДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ УПОВНОВАЖЕНОЮ ОСОБОЮ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ПОЛІКЛІНІКИ МВС УКРАЇНИ від 29 липня 2026 року (далі також - Протокол). Відповідно до абзацу 3 пункту 59 Особливостей скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом п’яти днів з дати, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав внаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю. ПП «СПЕЦСЕРВІС» вбачає у діях Замовника порушення норм Закону в частині відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій. Фактичні обставини ПП «СПЕЦСЕРВІС» взяло участь в зазначеній Процедурі закупівлі та очікувало поки тендерна пропозиція буде розглянута Замовником, з подальшою метою визначення переможцем процедури закупівлі та підписання договору про закупівлю. Натомість, Протоколом № 293 від 29 липня 2026 року було відхилено тендерну пропозицію учасника ПП «СПЕЦСЕРВІС». Вважаємо, що таким прийнятим рішенням та діями Замовника були порушені права та законні інтереси Скаржника, що призвело до порушення норм законодавства, зокрема вимог ст. 5 Закону: «Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням».
Дата розгляду скарги: 10.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 03.08.2026 17:10
Дата прийняття рішення по скарзі: 13.08.2026 14:06
Автор: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СПЕЦСЕРВІС", Пашков Владислав Володимирович 0800404911 tender@spec-servis.com.ua https://spec-servis.com.ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: f44478a3b6094bcebc1d0914361f9463
Заголовок пункту скарги: скарга на неправомірне відхилення тендерної пропозиції скаржника
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: Щодо неправомірного відхилення пропозиції учасника
ПП «СПЕЦСЕРВІС»

Згідно інформації, оприлюдненої в електронній системі закупівель та Протоколі № 293 від 29 липня 2026 року уповноважена особа Замовника, Віталій МАШУК

ВИРІШИЛА:
1. Відхилити тендерну пропозицію Учасника 2 процедури .
2.Оприлюднити інформацію про відхилення тендерної пропозиції Учасника в електронній системі закупівель.

Як вбачається зі змісту Протоколу єдиною підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника, на думку Замовника, виявилась невідповідність параметрам проєктування згідно з ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 «Будівельна кліматологія» та Державним санітарним нормам і правилам «Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я» затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 лютого 2023 № 354, а саме: температури зовнішнього повітря та вологості повітря в приміщенні в поданому учасником у складі тендерної пропозиції технічному паспорті.

Підстави відхилення тендерної пропозиції згідно з пунктом 44 Особливостей: запропоноване Учасником 2 обладнання не відповідає технічним, якісним та функціональним характеристикам предмета закупівлі, оскільки розраховане з порушенням вимог ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я» (вимога абзацу першого підпункту 2) пункту 44 Особливостей) (ілюстрація-додається).

Інших порушень та невідповідностей Замовником встановлено не було.

Вважаємо, що при прийнятті рішення про відхилення тендерної пропозиції ПП «СПЕЦСЕРВІС» Замовник дійшов до хибних висновків, в результаті яких прийняв неправомірне рішення щодо відхилення тендерної пропозиції Скаржника виходячи з наступного.

Згідно пункту 6 розділу 3. «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації вимоги до предмета закупівлі (технічні, якісні а кількісні характеристики) згідно з пунктом третім частини другої статті 22 Закону зазначено в Додатку 4 до цієї тендерної документації.

До того ж, у відповідності до положень Додатку 1 до тендерної документації «ФОРМА "ТЕНДЕРНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ"» учасник надає підтвердження про можливість поставити Товар згідно з технічними вимогами і якісними характеристиками предмета закупівлі (Додаток 4).

В свою чергу, в Додатку 4 до тендерної документації «ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ І ЯКІСНІ ХАРАКЕРИСИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ» вказано характеристики обладнання (системи) (ілюстрація - додається)

Інших вимог саме до характеристик обладнання, відмінних від визначених в Додатку 4, тендерна документація Замовника не містить.

Одночасно з вищенаведеним, Розділ 4. «Документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції вимогам до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі згідно Додатку 1 (ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ) тендерної документації» додатку 2 до тендерної документації містить перелік документів на підтвердження відповідності тендерної пропозиції вимогам технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.

Зокрема, учасник у складі своєї пропозиції повинен надати паспорт на обладнання.

На виконання даної умови тендерної документації, Скаржником у складі своєї тендерної пропозиції було подано технічний паспорт на обладнання (файл – ПВ1_Технічний паспорт.pdf – додається до матеріалів скарги).

На сторінці 2 технічного паспорту розміщена таблиця з характеристиками обладнання, що повністю відповідають вимогам до характеристик обладнання, встановленим в тендерній документації Замовника (ілюстрація - додається).

Таким чином, обладнання запропоноване Скаржником по всім 14 (чотирнадцяти) параметрам відповідає вимогам тендерної документації, що в свою чергу підтверджується технічним паспортом і не заперечується Замовником.

Натомість, Замовник обґрунтував відхилення Скаржника вимогою, яку самостійно застосував на етапі оцінки, оскільки тендерна документація, зокрема Додаток 4, не містить жодного параметра чи характеристики пов’язаного з вимогою щодо температури зовнішнього повітря/вологості повітря та/або посилання на ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 чи Державні санітарні норми і правила.

ПП «СПЕЦСЕРВІС» було надано усі документи, що вимагав Замовник та підтверджено відповідність запропонованого товару встановленим Замовником вимогам, зокрема технічним та якісним характеристикам предмету закупівлі.

Таким чином, тендерна пропозиція ПП «СПЕЦСЕРВІС» відповідає тендерній документації Замовника, а підстави для застосування Замовником абзацу першого підпункту 2 пункту 44 Особливостей – безпідставні.

Отже, Замовник не мав права відхиляти тендерну пропозицію ПП «СПЕЦСЕРВІС» з підстав, зазначених у Протоколі № 293 від 29 липня 2026 року.

Вважаємо, що таким прийнятим рішенням та діями Замовника були порушені права та законні інтереси суб’єкта оскарження, що призвело до порушення норм законодавства, зокрема вимог ст. 5 Закону: «Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням».

Таким чином, з огляду на все вищевикладене, вважаємо, що Замовником було неправомірно відхилено пропозицію Скаржника, а Протоколі № 293 від 29 липня 2026 року є неправомірним, необґрунтованим та підлягає скасуванню.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження

Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на неправомірне визначення переможця

Номер: 8e23ba4c855e4393b2e310147138460d
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-11-012623-a.a1
Назва: Скарга на неправомірне визначення переможця
Скарга:
ЦЕНТРАЛЬНА ПОЛІКЛІНІКА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ оголосило процедуру закупівлі (відкриті торги з особливостями), за предметом: 42520000-7 Вентиляційне обладнання, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2026-06-11-012623-a. ПП «СПЕЦСЕРВІС» подало тендерну пропозицію та взяло участь у вищевказаній процедурі, оголошеній Замовником. При цьому, Замовником були порушені права та законні інтереси Скаржника, що призвело до порушення норм законодавства, у зв’язку з чим, користуючись своїми правами, ПП «СПЕЦСЕРВІС» подає цю скаргу на наступні дії, бездіяльність, рішення Замовника. Вважаємо, що незаконним та таким, що порушує права та законні інтереси Скаржника, є ПРОТОКОЛ Замовника від 30.06.2026 р. № 264 щодо прийняття рішень уповноваженою особою (далі - Протокол). Відповідно до абзацу 3 пункту 59 Особливостей скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом п’яти днів з дати, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю. ПП «СПЕЦСЕРВІС» вбачає у діях Замовника порушення норм Закону в частині відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій. Фактичні обставини Протоколом було визначено переможцем у процедурі відкритих торгів з особливостями Товариство з обмеженою відповідальністю «АВІК» (далі – ТОВ «АВІК») Виходячи зі змісту Протоколу Уповноважена особа Замовника Віталій Машук ВИРІШИЛА: 1. Прийняти тендерну пропозицію та відповідне рішення про намір укласти договір з переможцем процедури відкритих торгів на закупівлю Системи вентиляції для операційної офтальмологічного відділення комплект (код згідно ЄЗС ДК 021:2015 – 42520000-7 «Вентиляційне обладнання») (ідентифікатор закупівлі UA-2026-06-11-012623-a) – Товариством з обмеженою відповідальністю «АВІК» (ЄДРПОУ 32373280). 2. Оприлюднити даний протокол та Повідомлення про намір укласти договір з Товариством з обмеженою відповідальністю «АВІК» (код ЄДРПОУ 32373282) в електронній системі закупівель Уповноваженого органу з питань закупівель у порядку передбаченому статтями 10 та 33 Закону Вважаємо, що таким прийнятим рішенням та діями Замовника були порушені права та законні інтереси суб’єкта оскарження, що призвело до порушення норм законодавства, зокрема вимог ст. 5 Закону: «Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням». Звертаємо увагу Комісії, скарга на рішення Замовника подана у відповідний строк, встановлений пунктом 59 Особливостей, підстави для залишення скарги без розгляду згідно з пунктом 63 Особливостей – відсутні.
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 15.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 06.07.2026 12:52
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 20.07.2026 12:29
Дата виконання рішення Замовником: 20.07.2026 16:46
Коментар замовника щодо усунення порушень: Скасовано Рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю «АВІК» (ЄДРПОУ 32373280) переможцем процедури закупівлі — Системи вентиляції для операційної офтальмологічного відділення комплект (код згідно з ЄЗС ДК 021:2015 – 42520000-7 «Вентиляційне обладнання»), оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-11-012623-a від «30» червня 2026 року № 264 на підставі Рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 15.07.2026 № 8617-р/пк-пз
Автор: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "СПЕЦСЕРВІС", Пашков Владислав Володимирович 0800404911 tender@spec-servis.com.ua https://spec-servis.com.ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: c5ee1dc736864b69a875a7dd01034a1d
Заголовок пункту скарги: Щодо неправомірного визначення переможцем та прийняття рішення про намір укласти договір
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: І
Згідно підпункту 3.1. пункту 3 «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів» Додатку № 2 до Тендерної документації Учасник має надати копію аналогічного(-их) виконаного (-их) в повному обсязі, договору(-ів), за аналогічним предметом закупівлі, який укладено протягом 2024 – 2026 років, який зазначено в даній тендерній документації, через систему PROZZORO. Крім того, Учасник має надати копії аналогічних договорів, які вказані в довідці, первинні документи, які свідчать про факт повного виконання договору і позитивний лист-відгук від контрагентів, зазначених в довідці, із зазначенням інформації про номер, дату укладання та предмет договору, належне виконання договору.

Варто зауважити, що приміткою до підпункту 3 Додатку № 2 встановлено, що аналогічними договорами відповідно до умов цієї Документації є договори з поставки та монтажу вентиляційної системи та зазначено про необхідність надати не менше 2 договорів.

На виконання вищевказаної вимоги Учасником надано Довідку про досвід виконання таких договорів (файл «Довідка про досвід виконання таких договорів 2.pdf» долучається до скарги).

Так, у вищевказаній довідці Учасником вказано ОДИН договір № ВТ-УВВ-325/12 від 09.12.2025 за предметом ДК 021:2015 – 42510000-4 – Теплообмінники, кондиціонери повітря, холодильне обладнання та фільтрувальні пристрої (Система кондиціонування в комплекті), попри вимогу надати ДВА договори за предметом поставки та монтажу вентиляційної системи.

Кондиціонування - це технологія, яка не тільки охолоджує повітря, а й регулює вологість та очищує мікроклімат у приміщенні. В основному використовується для підтримки комфортної температури у житлових та комерційних будівлях.

Вентиляція - це процес повітрообміну, який включає надходження свіжого повітря ззовні та видалення забрудненого повітря зсередини приміщення. Системи вентиляції призначені для видалення внутрішніх забруднюючих речовин, контролю запахів та зменшення надлишкової вологи.

Таким чином, в поданих Учасником документах не містяться документи, що підтверджують досвід виконання аналогічних договорів, а наявні документи НЕ Є ДОСТАТНІМИ (оскільки надано один договір, попри вимогу надати два договори) ТА НЕ Є АНАЛОГІЧНИМИ (оскільки предмет договору наданого Учасником та предмет закупівлі не є аналогічними) згідно умов тендерної документації.

Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Таким чином, наявні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АВІК» на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
Вимоги: Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: fbeddb99b24b480dba350032ad086839
Заголовок пункту скарги: Щодо неправомірного визначення переможцем та прийняття рішення про намір укласти договір
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: ІІ

Окрім вищенаведеного, у пункті 1 розділу 4 «Документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції вимогам до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі згідно Додатку 1 (ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ) тендерної документації» встановлено вимогу про надання дозволу або декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на:
- Роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра. (п. 3 групи Б додатку 2 Порядку);
- Зварювальні, газополум’яні, а також наплавочні і паяльні роботи, що виконуються із застосуванням відкритого полум’я (п. 19 групи Б додатку 2 Порядку);
- Роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти. (п. 9 групи А додатку 2 Порядку).
- Застосування скловати, шлаковати, азбесту, мастик на бітумній основі, перхлорвінілових і бакелітових матеріалів (п. 22 Група Б Додатку2).

На виконання вищенаведеного пункту Учасником надано Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (файл «Декларація.pdf» додається до скарги).

Однак, під час детального аналізу наданого документа встановлено, що у поданій Декларації ВІДСУТНІ ДОКАЗИ відповідності матеріально технічної бази вимогам законодавства з охорони праці в частині робіт в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В, в зонах дії струму високої частоти. (п. 9 групи А додатку 2 Порядку).

Тендерна документація Замовника містила чітку та імперативну вимогу щодо необхідності підтвердження спроможності виконувати усі вищезазначені види робіт. Ненадання Учасником підтвердження щодо хоча б одного з видів робіт, передбачених тендерною документацією, свідчить про те, що тендерна пропозиція такого Учасника не відповідає умовам технічної специфікації.

Не відхиливши тендерну пропозицію Учасника, Замовник порушив принципи здійснення публічних закупівель, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема: об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі, недискримінація учасників та рівне ставлення до них.

Враховуючи вищевикладене, тендерна пропозиція Учасника ПІДЛЯГАЛА ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ВІДХИЛЕННЮ на підставі пункту 44 Особливостей.

Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Таким чином, наявні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АВІК» на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
Вимоги: Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)

Порядковий номер пункту скарги: 3
Номер: 67649708c2174b0c9d3b028b010fedfb
Заголовок пункту скарги: Щодо неправомірного визначення переможцем та прийняття рішення про намір укласти договір
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: III

Крім того, у пункті 2 розділу 4 «Документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції вимогам до технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі згідно Додатку 1 (ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ) тендерної документації» встановлено вимогу про надання копії ліцензії учасника видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України з господарської діяльності з будівництва об'єктів з класом наслідків не нижче СС2 з додатками та переліком видів робіт, обов’язковою наявністю: 1.13.03 Виконання пусконалагоджувальних робіт систем вентиляції і кондиціювання повітря та 2.01.03 Монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання: Вентиляції і кондиціювання повітря.
У разі відсутності в учасника чинної ліцензії виданої Державною архітектурно-будівельною інспекцією України з господарської діяльності з будівництва об'єктів з класом наслідків не нижче СС2 з додатками та переліком видів робіт, обов’язковою наявністю: 1.13.03 Виконання пусконалагоджувальних робіт систем вентиляції і кондиціювання повітря та 2.01.03 Монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання: Вентиляції і кондиціювання повітря, учасник надає копію Декларації про провадження господарської діяльності в якій обов’язковою є наявність КВЕД: 43.22 Монтаж водопостачальних мереж, систем опалення та кондиціонування.

Натомість, Учасник на вимогу Замовника надав довідку щодо ліцензії ТОВ «АВІК» від 29.06.2026 (файл Довідка щодо Ліцензії ТОВ АВІК.pdf додається до скарги) в якому залишив посилання на ліцензію № 640011, дата видачы 28.02.2020 р. Строк дії: необмежений.
Нижче ілюстрація (файл табличка ліцензії.png долучається до скарги):

Скаржник переконаний в тому що надання такої довідки з посиланням не може вважатися виконанням вимоги Замовника з огляду на наступне:

1) Замовником встановлено імперативну вимогу надати КОПІЮ ЧИННОЇ ЛІЦЕНЗІЇ УЧАСНИКА, натомість учасником надано довідку з посиланням.
2) Крім того, Замовником встановлено вимогу щодо надання чинної ліцензії. Учасником закупівлі зазначено у довідці що Ліцензія № 640011 має необмежений строк дії, в той час як згідно з інформацією наявною за посиланням Учасника – така має граничний термін дії 30.03.2020 року, що свідчить про те, що ліцензія НЕ Є ЧИННОЮ більш ніж шість років.
3) Додатково варто зазначити, що за посиланням Учасника неможливо визначити що це за ліцензія та на які види діяльності вона розповсюджується.

Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Враховуючи пункт 43 Особливостей, у Учасника відсутня можливість виправити таку невідповідність, а Замовник не має права надавати учаснику вимогу про усунення такої невідповідності. Тендерна пропозиція ТОВ «АВІК» не відповідає вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, та такі невідповідності в інформації та/або документах, не можуть бути усунені учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.

Таким чином, наявні підстави для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АВІК» на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.

Підсумовуючи викладене, вважаємо, що Замовник не мав права визнавати ТОВ «АВІК» переможцем і приймати рішення про намір укласти договір з ТОВ «АВІК», а мав обов’язок відхилити тендерну пропозицію ТОВ «АВІК». Натомість, Замовником в Протоколі було визначено переможцем процедури закупівлі ТОВ «АВІК» та прийнято рішення укласти з ТОВ «АВІК» договір.

Вважаємо, що таким прийнятим рішенням та діями Замовника були порушені права та законні інтереси суб’єкта оскарження, що призвело до порушення норм законодавства, зокрема вимог ст. 5 Закону:
«Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням».

Таким чином, з огляду на наведене, ТОВ «АВІК» було неправомірно визначено переможцем процедури відкритих торгів, а рішення уповноваженої особи Замовника, викладене в Протоколі, яким було визначено переможцем процедури відкритих торгів ТОВ «АВІК», є неправомірним, необґрунтованим та підлягає скасуванню.
Вимоги: Зобов'язати замовника скасувати рішення (повністю чи частково)

Запити Органу оскарження