• Відкриті торги з особливостями
  • Мультилотова
  • КЕП

Ц_26Т-508_42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури)

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 35 днів назад

2 093 214.00 UAH з ПДВ
Період оскарження: 05.06.2026 17:06 - 13.06.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

СКАРГА щодо виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель

Номер: a535db5ffbad4927bd667ee55d0f18f1
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-05-011925-a.a1
Назва: СКАРГА щодо виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Скарга:
Дата розгляду скарги: 08.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 30.06.2026 16:12
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 10.07.2026 18:23
Дата виконання рішення Замовником: 14.07.2026 12:59
Коментар замовника щодо усунення порушень: ПРОТОКОЛ № 083 від 14.07.2026 р. Рішення Уповноваженої особи АТ «Укргазвидобування» (код за ЄДРПОУ: 30019775), м. Київ Уповноважена особа, Алла ЗАВОРА, головний фахівець відділу організації та проведення процедур закупівель департаменту проведення процедур закупівель Розгляд рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Комісія) щодо Лоту № 1 процедури відкритих торгів проведених у порядку, визначеному «Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (зі змінами, далі – Особливості) щодо закупівлі 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури), Ц_26Т-508, ідентифікатор закупівлі № UA-2026-06-05-011925-a. РОЗГЛЯДАЛА: Рішення Комісії №8313-р/пк-пз від 08.07.2026 (надалі - рішення) прийняте за результатами розгляду скарги ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС" (код ЄДРПОУ 33816640) щодо порушення Замовником порядку проведення процедури закупівлі за Лотом № 1 за предметом 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури), Ц_26Т-508, ідентифікатор закупівлі № UA-2026-06-05-011925-a, де постановлено: «Зобов'язати АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" (код ЄДРПОУ: 30019775) скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС" (код ЄДРПОУ: 33816640) за процедурою закупівлі — "Ц_26Т-508_42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-05-011925-a, за лотом №1». Відповідно до частини 22 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Якщо рішення органу оскарження, прийняте за результатами розгляду органу оскарження, не було оскаржене до суду, таке рішення має бути виконано не пізніше 30 днів з дня його прийняття органом оскарження. Відповідно до Порядку управління закупівлями АТ Укргазвидобування, від відповідального відділу надійшла інформація про погодження з рішенням органу оскарження. ВИРІШИЛА: 1. На виконання рішення Комісії №8313-р/пк-пз від 08.07.2026 скасувати рішення уповноваженої особи про відхилення тендерної пропозиції ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС" (код ЄДРПОУ 33816640) за Лотом № 1 за процедурою відкритих торгів проведених у порядку, визначеному Особливостями щодо закупівлі 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури), Ц_26Т-508, ідентифікатор закупівлі № UA-2026-06-05-011925-a та повернути цього учасника на кваліфікацію 2. Оприлюднити в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати ухвалення рішення відповідну інформацію відповідно до статті 18 Закону. Рішення прийнято, Уповноважена особа Алла ЗАВОРА
Автор: ТОВ "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС", Юлия Петрова +380681667122 info@apmcontrols.com.ua http://www.apmcontrols.com.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 857ead727a3f4c05962682bf2b9bccad
Заголовок пункту скарги: Замовником прийнято формально неправомірне, не компетентне та необґрунтоване рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС».
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: 05 червня 2026 року Акціонерне Товариство «Укргазвидобування» (надалі – Замовник) оприлюднило оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями. Назва предмета закупівлі:
Ц_26Т-508_42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури): Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №2: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №3: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури); Лот №4: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури).
ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» подало тендерну пропозицію по «Лот №1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури)».
Аукціон та розкриття тендерних пропозицій відбулися 17.06.2026 року.
Згідно з реєстром отриманих тендерних пропозицій, участь у закупівля по Лот № 1 взяли учасники:
1.ТОВ "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС" – остаточна пропозиція 399000,00 грн з ПДВ
2.ТОВ «МОТОРПРОЕКТ» - остаточна пропозиція 400000,00 грн з ПДВ
За результатами розкриття тендерних пропозицій учасників відкритих торгів тендерну пропозицію ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» визначено найбільш економічно вигідною для Замовника.
Відповідно до Протоколу № 045 від 24.06.2026 року уповноваженої особи АТ «Укргазвидобування» (ЗАВОРА Алла, головний фахівець відділу організації та проведення процедур закупівель департаменту проведення процедур закупівель) тендерна пропозиція ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» відхилена відповідно до п.44 «Особливостей»
При цьому обґрунтуванням даного рішення вказано:
«Учасником ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС" (ЄДРПОУ 33816640), в складі пропозиції надано файл «лист КП №59 06 2026 Додаток №3.pdf», що містить документ «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі Лот№1: 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури) І ЧАСТИНА» - заповнена частина І додатку №3 до ТД з інформацією про запропонований ним предмет закупівлі, що не відповідає вимогам замовника. За позицією №1 «Клапан регулюючий» за Параметром/Назвою вимоги 2.5. «Клас герметичності», значення Замовника «В згідно із «ДСТУ ISO 5208:2008 Арматура трубопровідна промислова.

Випробовування під тиском (ISO 5208:1993, IDT)» або IV або V згідно із ANSI/FCI 70-21991», Замовником вимагалося зазначити «/заповнюється учасником із зазначенням конкретного класу герметичності та конкретного стандарту без виразу «або»/». Учасником в заповненому додатку № 3 за позицією №1 за Параметром/Назвою вимоги 2.5. «Клас герметичності», зазначено «IV», що не відповідає вимогам тендерної документації, адже учасником не зазначено конкретний стандарт»
На підставі даного обгрунтування уповноваженою особою зроблено висновок, що тендерна пропозиція ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих Особливостей.
В той самий час Замовником не здійснено жодних дій або повідомлень з вимогою щодо можливості усунення невідповідностей учасником закупівель.
ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» вважає, що рішення, прийняте Замовником, неправомірне, дискредитаційне, не компетентне та не обґрунтоване. Тобто, прийняте з порушенням норм Законодавства у сфері публічних закупівель, а саме: Закону України «Про публічні закупівлі», Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарі, робіт, послуг для Замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування № 1178 від 12.10.2022 року з огляду на наступне.
Невідповідність, зазначена Замовником.
За позицією №1 «Клапан регулюючий» за Параметром/Назвою вимоги 2.5. «Клас герметичності», значення Замовника «В згідно із «ДСТУ ISO 5208:2008 Арматура трубопровідна промислова. Випробовування під тиском (ISO 5208:1993, IDT)» або IV або V згідно із ANSI/FCI 70-21991», Замовником вимагалося зазначити «/заповнюється учасником із зазначенням конкретного класу герметичності та конкретного стандарту без виразу «або»/». Учасником в заповненому додатку № 3 за позицією №1 за Параметром/Назвою вимоги 2.5. «Клас герметичності», зазначено «IV», що не відповідає вимогам тендерної документації, адже учасником не зазначено конкретний стандарт».
Обґрунтування скарги Скаржника.
Замовник у складі тендерної документації для підтвердження технічних та якісних характеристик товару надає форму Додатку № 3 для заповнення учасниками торгів.
В Додатку № 3 то тендерної документації Замовник торгів в стовпчику «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі відповідно до вимог Замовника» вказує необхідні значення параметрів предмета закупівлі.
Учасники торгів заповнюють в Додатку №3 до тендерної документації стовпчик «Інформація про технічні та якісні характеристики товару, що пропонується учасником до постачання».
При цьому Замовник вимагає від учасників в даному стовпчику вказувати конкретні значення технічних та якісних характеристик.



У рядку 2.5. «Клас герметичності» Замовником торгів вказано на вибір учасника два стандарти, за якими визначається клас герметичності предмета закупівлі.
1. В згідно із «ДСТУ ISO 5208:2008 Арматура трубопровідна промислова. Випробовування під тиском (ISO 5208:1993, IDT)»
2. IV або V згідно із ANSI/FCI 70-2-1991
Тобто Замовником в 1 варіанті чітко визначено буквеним кодування «В» - клас герметичності.
Для 2 варіанту Замовником чітко визначено цифрове кодування класу герметичності IV або V.
ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» в заповненому Додатку № 3 до тендерної документації, в стовпчику «Інформація про технічні та якісні характеристики товару, що пропонується учасником до постачання», в п. 2.5 «Клас герметичності» вказує чітке значення класу герметичності з одного з запропонованих замовником стандартів - IV. Вказане значення повністю виконує вимогу замовника щодо даної характеристики та не вводить замовника в оману щодо наявності іншого трактування даної технічної характеристики .
В доповнення зазначаємо, що класи герметичності кодуванням римськими цифрами позначаються ВИКЛЮЧНО в стандарті ANSI/FCI 70-2-1991.
ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» вважає, що Замовником прийнято формально неправомірне, не компетентне та необґрунтоване рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС». Замовник допустив неналежну оцінку пропозиції учасника торгів в особі ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» та відхилив її, порушуючи норми законодавства України у сфері публічних закупівель.
Протиправні дії Замовника полягають у дискримінаційному підході до розгляду тендерних пропозицій, а саме пропозиції ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС».
Оскільки за результатами розкриття тендерних пропозицій пропозицію ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» визнано найбільш економічно вигідною, то прийняття Замовником рішення про відхилення пропозиції позбавляє ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» можливості стати переможцем даної публічної закупівлі, тим самим порушуючи права та інтереси ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» та ставлячи під сумнів його авторитет як надійного постачальника на території України з 2005 року.
Наслідком зазначеного вище стало недотримання Замовником 3 з 6 принципів здійснення закупівель, що закріплені в ст. 5 «Закону про публічні закупівлі», а саме:
1.принцип добросовісної конкуренції
2.принцип недискримінації учасників та рівного ставлення до них
3.принцип об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівель
Керуючись Законом «Про публічні закупівлі», Скаржник як суб’єкт оскарження звертається до органу оскарження з метою захисту своїх прав та інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності Замовника , що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і в наслідок яких порушено права та інтереси Скаржника.
Виходячи з викладеного, на підставі Закону України «Про публічні закупівлі», постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарі, робіт, послуг для Замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування № 1178 від 12.10.2022 року


ПРОСИМО:
1. Прийняти Скаргу до розгляду
2. Прийняти обґрунтоване рішення про наявність порушення процедури закупівель у діях Замовника, що стосується відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС»
3.Зобов’язати тендерний комітет Замовника скасувати Протокол № 045 від 24.06.2026 року уповноваженої особи АТ «Укргазвидобування» (ЗАВОРА Алла, головний фахівець відділу організації та проведення процедур закупівель департаменту проведення процедур закупівель), відповідно до якого відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС»
4.Зобов’язати Замовника визнати ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» переможцем відкритих торгів з особливостями по Лоту № 1 - 42130000-9 Арматура трубопровідна: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої (Запасні частини до трубопровідної арматури)

Додатки, перелічені вище у тексті Скарги, додано у відповідні поля форми Скарги.

Директор ТОВ «ЕЙ ПІ ЕМ КОНТРОЛС» Петров А.А.



Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження