• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

ДК 021:2015 код 71630000-3 Послуги з технічного огляду та випробовувань (Батиметричне обстеження підводних частин гідротехнічних споруд верхнього б'єфу Канівської ГЕС методом широкосмугового сканування дна засобами ехолокації для філії "Канівська ГЕС" ПрАТ "Укргідроенерго")

Тендерна пропозиція та усі документи, які передбачені вимогами тендерної документації складаються українською мовою. Документи або копії документів (які передбачені вимогами тендерної документації), які надаються Учасником у складі тендерної пропозиції, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову, засвідчені перекладачем. Умови надання забезпечення тендерних пропозицій згідно тендерної документації.

Пропозиції розглянуті

період кваліфікації завершився 25 днів назад

7 506 983.47 UAH без ПДВ
Період оскарження: 03.06.2026 11:15 - 30.06.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП

СКАРГА на Протокол відхилення тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026

Номер: 135adc6452634ef5bd8d493347938eb9
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-03-003635-a.a2
Назва: СКАРГА на Протокол відхилення тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 29.07.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 21.07.2026 14:52
Дата прийняття рішення про відхилення скарги: 03.08.2026 18:10
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ "АЛЬКОР ЛТД", Грінченко Сергій Вячеславович 380956531268 nikitagrinchenko05@ukr.net http://www.alkor-ltd.com.ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: d3bf7c978c384f5db0748d23c1391df6
Заголовок пункту скарги: СКАРГА на Протокол відхилення тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026 року
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Забезпечення тендерної пропозиції/виконання договору
Тип порушення: Забезпечення тендерної пропозиції/виконання договору
Опис суті пункту скарги: 14.07.2026 року Приватним акціонерним товариством "Укргідроенерго" (далі – Замовник/ ПрАТ "Укргідроенерго") було прийнято рішення про відхилення тендерної пропозиції/пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ "АЛЬКОР ЛТД» (далі – Учасник/ ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД») про що було складено та підписано відповідний Протокол відхилення тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026 року (далі – Протокол від 14.07.2026 року).
Відповідно до зазначеного Протоколу ПрАТ "Укргідроенерго" дійшло висновку, що учасник процедури закупівлі не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї тендерної пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі.
Так, дійсно Протоколом рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення UA-2026-06-03-003635-a від 10.07.2026 року (далі – Протокол від 10.07.2026 року) встановлено невідповідності тендерної пропозиції:
- Пункту 4 таблиці №3 продовження додатка №1 тендерної документації. Замовником зазначено, що Учасник надав банківську гарантію № GT/01/64300 від 15 червня 2026 року, в якій некоректно зазначена дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація та строк дії гарантії є меншим строку дії тендерної пропозиції.
З метою виправлення зазначеної невідповідності ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» надало Гарантію № 2026/1/3621/Te від 10.07.2026 року, видану АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ЮНЕКС БАНК» (код банку 322539, код ЄДРПОУ 20023569). Відповідно до Гарантії № 2026/1/3621/Te від 10.07.2026 року Дата початку строку дії гарантії (набрання чинності): - «10» липня 2026 року, а дата закінчення строку дії гарантії, якщо жодна з подій, передбачених у пункті 4 форми, не настане: до «05» листопада 2026 року включно.
Відповідно до Протоколу від 14.07.2026 року Замовник дійшов висновку, що Учасник не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності, оскільки строк дії гарантії становить 119 календарних днів, що є менше строку дії тендерної пропозиції.
Вважаємо, що такі твердження є безпідставними, оскільки згідно Протоколу від 10.07.2026 року Замовник чітко вказав: «строк дії гарантії повинен бути встановлений не раніше 31 жовтня 2026 року (включно)».
Відповідно до Пункту 4 таблиці №3 продовження додатка №1 тендерної документації «Строк дії гарантії наданої як забезпечення тендерної пропозиції Учасника, має бути не менше строку дії тендерної пропозиції (120 календарних днів)».
Вважаємо, що ця вимога стосується дати закінчення дії гарантії, а не кількості календарних днів між датою видачі гарантії та датою її закінчення. Щодо самої кількості днів, то остання стосується безпосередньо строку забезпечення, а не строку конкретної гарантії.
Інакше механізм усунення невідповідностей був би взагалі неможливим: будь-яка нова гарантія, видана після кінцевої дати подання пропозицій, автоматично мала б менший "власний" строк існування.
Тендерною документацією не встановлено вимоги, що банківська гарантія повинна бути видана не пізніше кінцевого строку подання тендерних пропозицій або що 120 календарних днів повинні обчислюватися саме з дати її видачі. Вимога тендерної документації стосується лише кінцевого строку дії гарантії, який має бути не меншим строку дії тендерної пропозиції. Надана Учасником гарантія діє до 05.11.2026, тобто після 31.10.2026, яку сам Замовник визначив як мінімально необхідну дату дії гарантії у повідомленні про усунення невідповідностей від 10.07.2026. Отже, Учасник повністю усунув виявлену невідповідність.

Надалі Замовником стверджується, що строк дії тендерної пропозиції обчислюється з кінцевого строку подання тендерних пропозицій, який у пункті 1 розділу IV тендерної документації визначено як 03.07.2026 о 09:00. Водночас надана учасником гарантія набирає чинності лише з 10.07.2026, а отже, не забезпечує тендерну пропозицію протягом усього встановленого строку її дії.
Щодо цього, слід врахувати, що Гарантія № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року була видана виключно на виконання вимоги Замовника про усунення невідповідностей. З огляду на це, оформлення нової банківської гарантії із датою видачі, що передує даті опублікування Замовником Протоколу від 10.07.2026 року про усунення невідповідностей, є об'єктивно неможливим.
До того ж, період з 03.07.2026 по 10.07.2026 року був забезпечений банківською гарантію № GT/01/64300 від 15 червня 2026 року. Ані чинне законодавства, ані вимоги тендерної документації не містять відомостей щодо обмежень кількості гарантій.
При цьому, такі зауваження Замовника фактично унеможливлюють виправлення невідповідності, оскільки навіть у разі пролонгації Гарантії № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року виправлення некоректного зазначення дати рішення замовника, яким затверджена тендерна документація, набули чинності 10.07.2026 року як і Гарантія № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року.
Відповідно до п.10 ч.1 статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.
Тобто, тендерна пропозиція є забезпечена протягом всього строку її дії Гарантією № GT/01/64300 від 15 червня 2026 року та Гарантією № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року з 15 червня 2026 року по 05 листопада 2026 року (що перевищує 120 календарних днів та завершується не раніше 31 жовтня 2026 року).
Таким чином, ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» у повному обсязі виконало вимогу Замовника щодо усунення виявленої невідповідності та надало банківську гарантію, яка відповідає вимогам тендерної документації. Висновок Замовника про не виправлення невідповідності ґрунтується на вимогах, які не передбачені тендерною документацією, та фактично унеможливлюють реалізацію передбаченого законодавством механізму усунення невідповідностей. У зв'язку з цим рішення ПрАТ «Укргідроенерго» про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» є безпідставним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню.

Окрім цього, звертаємо увагу, що Протокол від 14.07.2026 року має певні невідповідності, оскільки в останньому вказується: «строк дії якої починається 10 липня 2025 року», хоча строк дії Гарантії № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року починається в 2026 році.

Відповідно до абзацу п’ятого пункту 1 частини 1 статті 31 ЗУ «Про публічні закупівлі» Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо: учасник процедури закупівлі: не виправив виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Відповідно до абзацу 40 Постанови Верховного Суду у справі від 01 березня 2023 року у справі № 160/21037/21 «З погляду колегії суддів, умови щодо строку забезпечення тендерних пропозицій, які визначив Замовник і про які стисло написано вище, видаються дещо суперечливими, почасти через неузгоджену термінологію тендерної докуменитації, що власне й могло спонукати відповідача до висновку про наявність підстав для відхилення тендерних пропозицій Товариства. Та якщо розглядати описану ситуацію й порушене у цьому зв`язку скаржником питання через призму положень абзацу п`ятого пункту 1 частини першої статті 31 Закону № 922-VIII, то, на думку колегії суддів, передовсім треба виходити з того, коли були подані тендерні пропозиції й чи були вони на той час забезпечені на умовах, які визначив Замовник. Та пам`ятати, що забезпечення тендерних пропозицій (у вигляді гарантії) подається одночасно з тендерною пропозицією, тож умову Замовника, що «гарантія має набувати чинності з дня її надання », на яку звертає увагу відповідач, можна пов`язувати з датою подання тендерної пропозиції (в електронному вигляді) загалом, що можливе після накладення на неї (тендерної пропозиції) електронного підпису (учасника).
Повторимося, що на дату подання тендерних пропозицій (Товариством) їхнє забезпечення було чинне, тому вагомих підстав вважати, що ТОВ (в цій частині) не дотрималося умов тендерної документації замовника (надавши забезпечення тендерної пропозиції, яке не відповідає умовам, що визначені замовником у тендерній документації до такого забезпечення тендерної пропозиції), що в значенні абзацу п`ятого пункту 1 частини першої статті 31 Закону № 922-VIII, є підставою для відхилення тендерних пропозицій, в цій справі немає».
Так, звертаємо увагу, що станом на дату направлення Учасником тендерної пропозиції було надано Гарантію № GT/01/64300 від 15 червня 2026 року, яка діяла та забезпечувала таку пропозицію на момент її подання та дати опублікування Протоколу від 10.07.2026 року. У зв’язку з виявленням невідповідностей, в рахунок їх виправлення було надано Гарантію № 2026/1/3621/Те від 10.07.2026 року, що забезпечує тендерну пропозицію з виправленням невідповідностей.
Отже, вважаємо, що Замовником було неправомірно відхилено пропозицію Учасника, оскільки фактично позиція Замовника зводиться до вимоги надати банківську гарантію, яка одночасно повинна бути видана після повідомлення про усунення невідповідностей та мати дату набрання чинності до такого повідомлення, що є об'єктивно неможливим. Таке тлумачення нівелює передбачений Законом механізм усунення невідповідностей.

Відповідно до статті 5 ЗУ Закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Вважаємо, що Замовником при прийнятті рішення про відхилення учасника було порушено засади недискримінації учасників та рівне ставлення до них та об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та безпідставно відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД».
Відповідно до п.15 ч.1 статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» найбільш економічно вигідна тендерна пропозиція/пропозиція - тендерна пропозиція/пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій/пропозицій відповідно до статті 29 цього Закону.
Звертаємо увагу, що ціна пропозиції ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» є НИЖЧОЮ за пропозиції іншого учасника.
Відповідно до ч. 2 статті 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» Скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель. Суб’єкт оскарження подає скаргу в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що вважається таким відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, в яких зазначається у повному обсязі інформація, передбачена частиною п’ятою цієї статті.
Відповідно до частини 5 статті 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» Скарга повинна містити таку інформацію: 1) найменування замовника рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються; 2) ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження; 3) підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати; 4) обґрунтування наявності у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи; 5) перелік документів (доказів), що підтверджують наявність у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, пов’язані з його участю в процедурі закупівлі, у випадку, якщо скарги стосуються тендерної документації та/або стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулись до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій; 6) вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування.
До скарги додаються документи та матеріали (за наявності) в електронній формі (в тому числі у форматі pdf), що підтверджують інформацію, викладену у скарзі, та порушення процедури закупівлі або неправомірність рішень, дій або бездіяльності замовника.
Отже, рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції ґрунтується на помилковому тлумаченні вимог тендерної документації, не враховує фактичні обставини усунення невідповідностей та призвело до безпідставного відхилення тендерної пропозиції Скаржника.
Виходячи з зазначеного, керуючись статтею 18 ЗУ «Про публічні закупівлі»,
ПРОШУ:
- Зобов'язати Приватне акціонерне товариство «Укргідроенерго» відмінити рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД», оформлене Протоколом відхилення тендерної пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026 року.
- Зобов'язати ПрАТ «Укргідроенерго» повторно розглянути тендерну пропозицію ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі.

Додатки:
1. Оголошення про проведення відкритих торгів UA-2026-06-03-003635-a від 26.06.2026 року
2. Реєстр Пропозицій UA-2026-06-03-003635-a;
3. Тендерна документація зі змінами;
4. Протокол відхилення тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 14.07.2026 року ;
5. Протокол рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення UA-2026-06-03-003635-a від 10.07.2026 року;
6. Гарантія № 2026/1/3621/Te від 10.07.2026 року;
7. Гарантія № GT/01/64300 від 15 червня 2026 року;
8.Тендерна пропозиція/пропозиція UA-2026-06-03-003635-a від 10.07.2026 року;
9. Наказ №36/П від 01.04.2026 року ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД»;
10. Протокол №36 від 01.04.2026 року ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД»;
11. Протокол ПРОТОКОЛ/ПОВІДОМЛЕННЯ продовження строку розгляду тендерної пропозиції/пропозиції UA-2026-06-03-003635-a від 10.07.2026 року;
12. Відомості про дату та час подання тендерної пропозиції.

17.07.2026 року,
З повагою,
Директор ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» ___________ ГРІНЧЕНКО С.В.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження


Скарга
Виконана замовником
КЕП

СКАРГА щодо виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель (в порядку ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі")

Номер: d5e5d9bb68184692922f0c810969742d
Ідентифікатор запиту: UA-2026-06-03-003635-a.a1
Назва: СКАРГА щодо виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель (в порядку ст. 18 Закону України "Про публічні закупівлі")
Скарга:
Дата розгляду скарги: 23.06.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 16.06.2026 17:14
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 26.06.2026 12:57
Дата виконання рішення Замовником: 26.06.2026 15:04
Коментар замовника щодо усунення порушень: 1. Керуючись вимогами пункту 54 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178, Уповноважена особа апарату управління ПрАТ «Укргідроенерго» прийняла рішення про внесення змін до оголошення про проведення відкритих торгів та тендерної документації щодо предмета закупівлі: ДК 021:2015 код 71630000-3 Послуги з технічного огляду та випробовувань (Батиметричне обстеження підводних частин гідротехнічних споруд верхнього б'єфу Канівської ГЕС методом широкосмугового сканування дна засобами ехолокації для філії "Канівська ГЕС" ПрАТ "Укргідроенерго"), (оголошення № UA-2026-06-03-003635-a), а саме: 1.1. Рішенням № 7580-р/пк-пз від 23.06.2026 Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія), розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ "АЛЬКОР ЛТД" (код ЄДРПОУ: 36458780) від 13 червня 2026 № UA-2026-06-03-003635-a.a1 (надалі – Скарга) щодо порушення Замовником порядку проведення Процедури закупівлі, зобов’язала Приватне акціонерне товариство «Укргідроенерго» (код ЄДРПОУ: 20588716) внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі – ДК 021:2015 код 71630000-3 Послуги з технічного огляду та випробовувань (Батиметричне обстеження підводних частин гідротехнічних споруд верхнього б'єфу Канівської ГЕС методом широкосмугового сканування дна засобами ехолокації для філії "Канівська ГЕС" ПрАТ "Укргідроенерго")", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2026-06-03-003635-a. Згідно рішення Комісії, дії Замовника в частині встановлення у Документації вимог, передбачених підпунктом 3.1. пункту 3 таблиці №1 Додатка №1 тендерної документації щодо визначення предмету аналогічного договору, порушують вимоги статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Враховуючи вище викладене, Замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації в цій частині. 1.2. Абзац 2 підпункту 3.1 пункту 3 Таблиці № 1 Додатка № 1 тендерної документації викласти у новій редакції: «Аналогічним за предметом закупівлі договором в розумінні цієї документації є договір з батиметричного обстеження підводних конструктивів гідротехнічних споруд методом широкосмугового сканування дна засобами ехолокації.» 1.3. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій в оголошенні про проведення відкритих торгів та абзац перший пункту 1 розділу IV тендерної документації викласти у такій редакції: «Кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 09:00 год. 03.07.2026 р». 2. Тендерну документацію зі змінами затвердити цим протоколом Уповноваженої особи апарату управління ПрАТ «Укргідроенерго».
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ "АЛЬКОР ЛТД", Грінченко Сергій Вячеславович 380956531268 nikitagrinchenko05@ukr.net http://www.alkor-ltd.com.ua/

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: d950306bf1824e55ad113520a8c296e2
Заголовок пункту скарги: ТОВ «ТД «АЛЬКОР ЛТД» ( далі по тексту – Учасник) вважає умови процедури закупівлі викладені в тендерній документації такими, що суперечать нормам законодавства України у сфері публічних закупівель
Тип пов'язаного елемента: Скарга на лот
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Встановлена Замовником вимога є дискримінаційною та суперечить принципам недискримінації, рівного ставлення та добросовісної конкуренції, визначеним статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Тендерна пропозиція Учасника, у разі визначення його переможцем аукціону, через дискримінаційні умови встановлені Замовником, буде відхилена
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження