• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Поточний ремонт приміщень лівого крила 3-го поверху адміністративної будівлі ДСНС за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара 55-А

Торги відмінено

8 024 974.80 UAH з ПДВ
Період оскарження: 06.04.2026 19:43 - 12.04.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

скарга на рішення про відміну відкритих торгів

Номер: fa962b27714c422983454f4b56dca1dd
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-06-013696-a.b1
Назва: скарга на рішення про відміну відкритих торгів
Скарга:
Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі Замовник) оприлюднив закупівлю (ідентифікатор закупівлі: UA-2026-04-06-013696-a) щодо проведення відкритих торгів з особливостями за предметом закупівлі: Поточний ремонт приміщень лівого крила 3-го поверху адміністративної будівлі ДСНС за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара 55-А. Для участі в процедурі закупівлі тендерні пропозиції подали наступні учасники: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕП-КЕПІТАЛ."- Скаржник. 2. Товариство з обмеженою відповідальністю "МП СТРУМ" Скаржником запропоновано найбільш економічно вигідну пропозицію. 21 квітня 2026 р. Замовником було відмінено торги відповідно до наступного (Протокол №90 від 21.04.2026):
Пов'язані документи: Замовник Орган оскарження Учасник
Дата розгляду скарги: 11.05.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 04.05.2026 14:43
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 14.05.2026 12:57
Дата виконання рішення Замовником: 09.06.2026 17:41
Коментар замовника щодо усунення порушень: ВИРІШИЛА: 1. Виконати рішення Комісії про скасування рішення уповноваженої про відміну процедури закупівлі Поточний ремонт приміщень лівого крила 3-го поверху адміністративної будівлі ДСНС за адресою: м. Київ, вул. О. Гончара, 55-А за кодом ДК 021:2015: 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи, № UA-2026-04-06-013696-a. 2. Оприлюднити інформацію про скасування рішення уповноваженої особи про відміну процедури закупівлі Поточний ремонт приміщень лівого крила 3-го поверху адміністративної будівлі ДСНС за адресою: м. Київ, вул. О. Гончара, 55-А за кодом ДК 021:2015: 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи, № UA-2026-04-06-013696-a.
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТЕП КЕПІТАЛ», Черепня Олег 380937281882 tender.tepkepital@gmail.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: b4801126c54946e8b1c4d2164abe2a37
Заголовок пункту скарги: Заперечення на відміну
Тип пов'язаного елемента: Скарга на відміну
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Умови проекту договору
Тип порушення: Умови проекту договору
Опис суті пункту скарги: Скаржником запропоновано найбільш економічно вигідну пропозицію.
21 квітня 2026 р. Замовником було відмінено торги відповідно до наступного (Протокол №90 від 21.04.2026):
За рішенням уповноваженої особи від 06.04.2026 № 62 оголошено проведення відкритих торгів з урахуванням положень Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі — Особливості), за предметом закупівлі Поточний ремонт приміщень лівого крила 3-го поверху адміністративної будівлі ДСНС за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара, 55-А, унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-04-06-013696-a (далі — Закупівля).
Відповідно до підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Замовник виявив у Закупівлі порушення законодавства з питань публічних закупівель. Опис порушення (порушень):
Під час проведення процедури закупівлі було виявлено суттєву невідповідність між положеннями тендерної документації та Проєктом договору підряду, яка унеможливлює об'єктивну оцінку пропозицій учасників та правильне формування ними договірної ціни.
Згідно з пунктом 1.5 Проєкту договору (Додаток № 5 до тендерної документації), сторони погодились, що у випадках, передбачених чинним законодавством, проведення експертизи проєктно-кошторисної документації є обов’язковим. Експертизу кошторису проходить Виконавець за власні кошти, які відшкодовуються йому Замовником. Замовник делегує Виконавцю права Замовника в частині замовлення та оплати експертизи кошторисної документації.
Водночас, у Додатку № 1.1 до тендерної документації («Перелік документів та/або інформації, які подаються Учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції») відсутня вимога щодо врахування учасниками вартості проведення експертизи проєктно- кошторисної документації при розрахунку тендерної пропозиції (договірної ціни). Також відсутній механізм чи вказівка щодо відображення цих витрат у зведеному кошторисному розрахунку, який учасники мають надати у складі пропозиції.
Відсутність чіткої інструкції щодо формування ціни з урахуванням обов'язку підрядника провести експертизу за власні кошти є порушенням пункту 7 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (тендерна документація повинна містити інформацію про порядок формування ціни). Це призводить до неоднозначного розуміння учасниками умов формування ціни та дискримінації учасників, що порушує принципи здійснення публічних закупівель, визначені статтею 5 Закону.
Оскільки кінцевий строк подання тендерних пропозицій вже завершився, внести зміни до тендерної документації для усунення цих розбіжностей неможливо. З огляду на вищезазначене, дана процедура закупівлі підлягає відміні через неможливість усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель.
На виконання вимог підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги, унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2026-04-06-013696-a, у зв’язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.


У протоколі щодо прийняття рішення уповноваженою особою № 90 від 21.04.2026 р. про відміну відкритих торгів у зв’язку із неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, Замовник посилається на наявність суттєвої невідповідності між положеннями тендерної документації та проєктом договору підряду, яка нібито унеможливлює об’єктивну оцінку тендерних пропозицій та правильне формування учасниками договірної ціни. Зокрема, відповідно до пункту 1.5 проєкту договору передбачено обов’язок проведення експертизи проєктно-кошторисної документації у випадках, визначених законодавством, при цьому такі витрати має нести Виконавець із подальшим їх відшкодуванням Замовником, а також передбачено делегування Виконавцю повноважень щодо замовлення та оплати такої експертизи. Водночас формування ціни тендерної пропозиції учасниками здійснювалося виключно на підставі технічного завдання, яке не містило жодних вимог щодо включення витрат на проведення експертизи, що об’єктивно зумовило відсутність таких витрат у складі кошторисної документації учасників. Більше того, сама тендерна документація містила пряму норму, відповідно до якої витрати, не враховані учасником у складі пропозиції, не підлягають окремій оплаті Замовником і вважаються включеними до загальної ціни пропозиції, що додатково підтверджує обґрунтованість підходу учасників до формування ціни та їх дію відповідно до встановлених вимог.
За таких обставин твердження Замовника про неможливість об’єктивної оцінки тендерних пропозицій не знаходить фактичного підтвердження, оскільки всі учасники перебували в однакових умовах, формували свої пропозиції на підставі одного й того ж технічного завдання та не включали витрати на експертизу з огляду на відсутність відповідної вимоги. Це означає, що пропозиції є співставними, а їх оцінка могла бути здійснена без будь-яких перешкод. Виявлена невідповідність між окремими положеннями проєкту договору та технічним завданням є наслідком недоліків у підготовці тендерної документації самим Замовником і не може покладатися в основу рішення про відміну процедури закупівлі, оскільки не створює об’єктивних перешкод для її завершення.
Крім того, зазначена розбіжність не є такою, що не підлягає усуненню, і могла бути врегульована без відміни процедури закупівлі. Зокрема, після визначення переможця сторони договору про закупівлю мають можливість за взаємною згодою внести зміни до його умов та виключити положення, які передбачають проведення експертизи за рахунок Виконавця, зокрема пункти 1.5, 4.7 та 6.3.11 Договору. При цьому відповідно до тендерної документації істотними умовами договору визначено предмет, ціну, строк дії договору та строк виконання зобов’язань, тоді як інші умови не є істотними та можуть змінюватися відповідно до норм цивільного законодавства та тендерної документації. Отже, у Замовника були наявні правові механізми для усунення виявлених невідповідностей без застосування крайнього заходу у вигляді відміни процедури закупівлі.

Відповідно до пункту 50 Особливостей здійснення публічних закупівель, відміна процедури закупівлі допускається виключно у разі наявності об’єктивних підстав, що унеможливлюють її подальше проведення:
1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг;
2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень;
3) скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг;
4) коли здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили;
5) подання для участі у відкритих торгах, передбачених абзацом другим пункту 25 Особливостей, менше двох тендерних пропозицій.

Як вбачається з протоколу підставою для відміни тендеру стало:
- неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Проте підстави для відміни торгів зазначені в рішенні про відміну (внутрішньої неузгодженості між документами) не є порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.
Вважаємо, що підстава відміни торгів, зазначена Замовником в протоколі, не відповідає ні обставинам закупівлі, ні умовам законодавства про публічні закупівлі.
Протокол відміни торгів не містить підстав, які підтверджують правомірність відміни Процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
У даному випадку Замовником не доведено наявності таких підстав, не обґрунтовано неможливість усунення виявлених недоліків та не підтверджено, що ці недоліки виникли з причин, які не залежать від нього. Навпаки, аналіз обставин свідчить про те, що підстави для відміни є наслідком дій самого Замовника при формуванні тендерної документації. Таким чином, рішення про відміну процедури закупівлі не відповідає вимогам законодавства та суперечить встановленим підставам для її застосування.

Додатково слід зазначити, що відміна процедури закупівлі у такій ситуації порушує основні принципи здійснення публічних закупівель, зокрема принципи добросовісної конкуренції, максимальної економії та ефективності використання бюджетних коштів. Учасники процедури діяли добросовісно, підготували та подали свої тендерні пропозиції відповідно до вимог документації, понесли відповідні витрати та мали обґрунтовані очікування щодо завершення процедури та визначення переможця. Внаслідок безпідставної відміни закупівлі на етапі розкриття тендерних пропозиції було оприлюднено розрахунки учасників та їх ціни, що в подальшому може призвести до зловживань, недобросовісної конкуренції та демпінгування цін в закупівлі, яка буде оголошено повторно. При цьому сама по собі наявність внутрішньої неузгодженості між документами не є достатньою підставою для відміни процедури за відсутності реального впливу на можливість її проведення та завершення. Замовник не довів правомірність відміни Процедури закупівлі та те, що причини відміни є такими, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель не внаслідок дій/бездіяльності Замовника.
З огляду на викладене, рішення Замовника про відміну процедури закупівлі є необґрунтованим та таким, що прийняте з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема пункту 50 Особливостей, а також порушує права та законні інтереси учасників процедури.


Відповідно до пункту 55 Особливостей оскарження відкритих торгів відбувається відповідно до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до частини вісімнадцятої статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення:
1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
Враховуючи викладене, права та законні інтереси Скаржника можуть бути захищені шляхом зобов’язання Замовника скасувати рішення про відміну торгів.

Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель, виходячи з положень частини шістнадцятої статті 18 Закону.
Відмінивши відкриті торги, Замовником було порушено принципи здійснення закупівлі, закріплені в статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», чим порушено права та інтереси Скаржника.
Порушення прав та інтересів Скаржника полягає також в тому, що за умови дотримання вимог чинного законодавства, Замовник повинен був укласти договір з ним, за результатами якого Скаржник мав би змогу отримати дохід та виконати свої зобов’язання за договором.
Враховуючи викладене вище, на підставі статей 5 та 18 Закону України «Про публічні закупівлі», «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», -
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати інші рішення

Запити Органу оскарження