• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами

Мова тендерної пропозиції – українська.

Завершена

861 720.00 UAH з ПДВ
Період оскарження: 01.04.2026 22:19 - 24.04.2026 00:00
Скарга
Виконана замовником
КЕП

СКАРГА

Номер: 56f768b68be14b39b5c3363c726856e9
Ідентифікатор запиту: UA-2026-04-01-013888-a.a1
Назва: СКАРГА
Скарга:
на умови тендерної документації
Дата розгляду скарги: 15.04.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 07.04.2026 17:50
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 17.04.2026 15:55
Дата виконання рішення Замовником: 22.04.2026 15:40
Коментар замовника щодо усунення порушень: Відповідно до рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 22.04.2026 року замовником внесені зміни до тендерної документації. Вирішила: 1. Виконати рішення комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 4483-р/пк-пз від 15.04.2026 року.
Автор: ТОВ ТАРКОМ ЕКОСЕРВІС, Коханов Руслан 380979114498 RUSLANTARKOM@GMAIL.COM http://www.tarkom.com.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 621873ba73204e2b8b0f5ac514cb8fb8
Заголовок пункту скарги: Заголовок
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: 01.04.2026 року КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ВОЛОДИМИРСЬКЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ" ВОЛОДИМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (далі-Замовник) опублікував оголошення про проведення процедури відкритих торгів з особливостями за предметом: «ДК 021:2015: 90520000-8 — Послуги у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами » з очікуваною вартістю 861 720,00 грн з ПДВ (далі- Процедура закупівлі).
В умовах тендерної документації зі змінами по Процедурі закупівлі, ідентифікатор закупівлі UA-2026-04-01-013888-a, наявні дискримінаційні, необґрунтовані та незаконні вимоги що обмежують участь Скаржника та інших потенційних учасників.
У відповідності до ст.18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.
Аналогічна норма містить п. 56 Особливостей, а саме скарги, що стосуються тендерної документації, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів, але не пізніше ніж за три дні до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, установленого до внесення змін до тендерної документації.
Скаржник бажає скористатись вказаним правом з огляду на встановлення в тендерній документації дискримінаційних умов.
Підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати, обґрунтування наявності у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи - викладені в наступному.

пп Посилання на вимогу тендерної документації Зміст вимоги яка встановлена Замовником в тендерній документації Опис порушення процедури закупівлі та дискримінаційних вимог, які обмежують конкуренцію та участь Скаржника в Процедурі закупівлі
1 П.1.4 Додатку 1 до тендерної документації У разі залучення субпідрядника/співвиконавця до збирання, перевезення та оброблення відходів в рамках даної закупівлі, Учасник у складі тендерної пропозиції надає інформацію про повне найменування та місцезнаходження, щодо кожного суб’єкта господарювання, якого Учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника / співвиконавця, довідку складену у довільній формі, за зразком, передбаченим п. 1.2, 1.3 кваліфікаційних критеріїв Додатку 1 Тендерної документації, яка містить інформацію про наявність обладнання та матеріально-технічної бази для надання послуг із збирання, перевезення та оброблення (відновлення та/або видалення) небезпечних відходів та надає документи субпідрядника/співвиконавця передбачені п. 1.2, 1.3 кваліфікаційних критеріїв Додатку 1 Тендерної документації, в залежності, на яку послугу - збирання, перевезення та оброблення (відновлення та/або видалення) залучається субпідрядник/співвиконавець, коду відходу, до послуг з управління якими залучається такий субпідрядник/співвиконавець та інформації про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, викладеній у довідці, яка передбачена вказаною частиною.
У разі залучення субпідрядника/співвиконавця до збирання, перевезення та оброблення відходів, учасник у складі тендерної пропозиції надає документи субпідрядника/співвиконавця, які підтверджують його відповідність кваліфікаційним вимогам закупівлі, що зазначені в тендерній документації, завірені належним чином, дійсні на момент подачі тендерної пропозиції та чинні на весь період надання послуг. Документи надаються на кожного субпідрядника/співвиконавця, якого Учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг.
Учасник повинен надати чинний на весь період надання послуг Договір з субпідрядником/співвиконавцем на виконання послуг з управління відходами з наявними кодами відходів, щодо яких надаються послуги, з кошторисом або калькуляцією з наявною ціною за послугу за одиницю/кг відходу.
Відповідно до ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі» якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій такий як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід, учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.
Разом з цим Закон України «Про публічні закупівлі» та Особливості (додаються як докази) не містять вимог щодо того, що субпідрядник/співвиконавець повинен відповідати всім кваліфікаційним, технічним та іншим вимогам закупівлі, що зазначені в тендерній документації. Оскільки субпідрядник/співвиконавець залучається для підтвердження відповідності одному або кільком критеріям. Тому безпідставною є вимога Замовника щодо надання документів субпідрядника/співвиконавця, які підтверджують його відповідність всім кваліфікаційним вимогам закупівлі, що зазначені в тендерній документації або п. 1.2, 1.3 кваліфікаційних критеріїв Додатку 1 до ТД.
Така редакція прямо суперечить Закону України «Про публічні закупівлі», Особливостям та дискримінує учасників, які планують залучити субпідрядника/співвиконавця для підтвердження відповідності одному критерію, встановленому у тендерній документації, як це дозволяє Закон України «Про публічні закупівлі» та Особливості.
Наприклад, Скаржник може підтвердити відповідність кваліфікаційним критеріям, а субпідрядника залучає лише стосовно відходів за кодом 20 01 33*. При цьому субпідрядник може використовувати матеріальну базу Скаржника для надання послуг за кодом 20 01 33*. Що не забороняється ні законодавством, ні тендерною документацією.
З огляду на це, Замовник повинен був викласти даний пункт наступним чином: у разі залучення субпідрядника/співвиконавця, учасник у складі тендерної пропозиції надає документи субпідрядника/співвиконавця, які підтверджують його відповідність кваліфікаційним, технічним та іншим вимогам закупівлі, що зазначені в тендерній документації, для підтвердження відповідності яким такий субпідрядник/співвиконавець залучається Учасником, завірені належним чином, дійсні на момент подачі і чинні на весь період надання послуг, на кожного суб’єкта господарювання, якого Учасник планує залучати до надання послуг за Договором. Така редакція буде відповідати Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостям.

З огляду на це, Замовник не обґрунтував і не довів необхідність встановлення зазначеної дискримінаційної і такої, що не відповідає чинному законодавству умови в тендерній документації.

Наявна редакція тендерної документації в цій частині обмежує участь та дискримінує Скаржника на участь в Процедурі закупівлі.
2 П.4.14, 4.17, 4.19 Додатку 1 до тендерної документації Учасник у складі пропозиції повинен надати Наказ про видачу учаснику ліцензії на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами разом з додатком до такого наказу, в якому повинні бути зазначені всі коди відходів, які передбачені технічною специфікацією у Додатку 2 до тендерної документації та/або Реєстр ліцензій на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами (або витяг з Реєстру), розміщеному на офіційному веб-сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за посиланням https://mepr.gov.ua/biznesu/dozvoly-ta-litsenziyi/, в якому повинні бути зазначені всі коди відходів, які передбачені технічною специфікацією у Додатку 2 до тендерної документації.

Учасник у складі пропозиції повинен надати копію дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів виданого уповноваженим органом учаснику, в якому повинні бути зазначені всі коди відходів, які передбачені технічною специфікацією у Додатку 2 до тендерної документації.

Учасник повинен мати:
- Ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами, з зазначенням у ній конкретного виду та коду відходів, відповідно до кодів, 18 01 03*, 18 01 06*, 20 01 33*, 07 05 13* Національного переліку відходів Порядку класифікації відходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 року № 1102 і додатків 8, 9 до Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх обробленням (видаленням чи відновленням), та конкретного виду операції, відповідно до вимог Закону України «Про управління відходами»;
- Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів виданий уповноваженим органом учаснику з зазначенням у ньому конкретного виду та коду відходів відповідно до кодів 18 01 03*, 18 01 06*, 20 01 33*, 07 05 13* Національного переліку відходів Порядку класифікації відходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2023 року № 1102 і додатків 8, 9 до Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх обробленням (видаленням чи відновленням), та конкретного виду операції, відповідно до вимог Закону України «Про управління відходами»; У ТД встановлено, що саме Учасник повинен мати Ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами та Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів стосовно всіх кодів відходів, які передбачені технічною специфікацією, саме стосовно кодів 18 01 03*, 18 01 06*, 20 01 33*, 07 05 13*.
Тобто зазначені Ліцензія та Дозвіл повинні бути видані на ім’я учасника, про що чітко зазначено у вимозі.
Скаржник має Наказ про видачу ліцензії стосовно кодів 18 01 03*, 18 01 06*, 07 05 13* (доказ додається). Стосовно управління відходами за кодом 20 01 33* Скаржник планує залучення субпідрядника ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АБМ РЕЦИКЛІНГ", у ліцензії та дозволі якого є код 20 01 33* (докази додаються).
Разом з цим відповідно до умов тендерної документації Замовник допускає залучення до надання послуг субпідрядника, що дозволяється законодавством. Зокрема субпідрядник може бути залучений до надання послуг з управління небезпечними відходами за конкретним кодом відходів. Очевидно, що учасник буде залучати такого субпідрядника у випадку, якщо сам учасник не має права управління небезпечними відходами за певним кодом. Що має намір зробили і Скаржник. Але навіть у випадку залучення субпідрядника Скаржник не буде мати можливості взяти участь у процедурі закупівлі з огляду на те, що не має у своїй ліцензії коду відходів, для управління якими залучається субпідрядник.
Тому Замовник фактично сам собі суперечить, з одного боку дозволяючи залучення субпідрядника до надання послуг за предметом закупівлі, а з іншого боку не дозволяючи залучення такого субпідрядника, оскільки у ліцензії та дозволі саме учасника повинні бути наявні всі коди відходів за предметом закупівлі. Це суперечить як Особливостям, так і Закону України «Про публічні закупівлі».
Окремо звертаємо увагу і на суперечливе формулювання п.4.17 Додатку 1 до ТД: Учасник у складі пропозиції повинен надати копію дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів виданого уповноваженим органом учаснику, в якому повинні бути зазначені всі коди відходів, які передбачені технічною специфікацією у Додатку 2 до тендерної документації. У разі залучення субпідрядника/співвиконавця до оброблення відходів, надати копію дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів виданий такому субпідряднику/співвиконавцю з наявними кодами відходів з технічної специфікації у Додатку 2 до тендерної документації, на які планується залучення такого субпідрядника/співвиконавця. Інформація про Дозвіл учасника та субпідрядника/співвиконавця (у разі залучення) повинна міститися в Реєстрі дозволів на здійснення операцій з оброблення відходів і перевіряється Замовником в екосистемі (eco.gov.ua).

Для усунення дискримінаційності Замовник повинен був передбачити, що Учасник повинен мати Ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами, з зазначенням у ній конкретного виду та коду відходів, відповідно до кодів 18 01 03*, 18 01 06*, 20 01 33*, 07 05 13*, Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів виданий уповноваженим органом учаснику з зазначенням у ньому конкретного виду та коду відходів відповідно до кодів 18 01 03*, 18 01 06*, 20 01 33*, 07 05 13*, а у випадку відсутності ліцензії та дозволу за всіма зазначеними кодами учасник може залучити до надання послуг субпідрядника, у ліцензії та дозволі якого повинні бути передбачені коди, відсутні у ліцензії та дозволі учасника.

З огляду на це, Замовник не обґрунтував і не довів необхідність встановлення зазначеної дискримінаційної і такої, що не відповідає чинному законодавству умови в тендерній документації.

Наявна редакція тендерної документації в цій частині обмежує участь та дискримінує Скаржника на участь в Процедурі закупівлі.

Враховуючи наведене, законні права та інтереси Скаржника можуть бути захищені лише шляхом зобов’язання Замовника внести відповідні зміни до тендерної документації та прибрати із тендерної документації вказані дискримінаційні вимоги або відмінити процедуру закупівлі у разі неможливості внесення таких змін. Разом із скаргою Скаржник надає документальне підтвердження/докази.
Дії Замовника в частині встановлення у Тендерній документації наведених вище вимог порушують вимоги частини 4 статті 5 та частини 4 статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси Скаржника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені частиною 1 статті 5 Закону.
Вважаємо, що вищенаведені дії Замовника спрямовані на зменшення конкуренції серед учасників, а тому порушують статтю 5 Закону України «Про публічні закупівлі», якою встановлено, що основними принципами здійснення закупівель є відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження