-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Запасні частини для відновлення та ремонту автомобільної техніки автомобільної служби.
Тендер Prozorro UA-2026-03-31-000020-a
Запасні частини до типу Renault Duster. Запасні частини до типу Chevrolet Pickup Crew Cab.
Завершена
350 200.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
31.03.2026 01:16 - 04.04.2026 00:58
Вимога
Відхилено
Скарга
Номер:
293d8dd7a8b14721a6123d2232378f27
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-03-31-000020-a.c1
Назва:
Скарга
Вимога:
СКАРГА
про скасування протиправного рішення про відхилення тендерної пропозиції
Рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції Учасника є необґрунтованим, незаконним, дискримінаційним та таким, що прийняте з грубим і системним порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Зазначене рішення не відповідає фактичним обставинам, суперечить змісту поданих документів та свідчить про свідоме ігнорування Замовником Закону:
Усі зазначені підстави відхилення учасник має право виправити на протязі 24годин, протокол відхилення не містить жодного порушення щодо технічних та якісних вимог Замовника.
ВСІ Вказані в протоколі невідповідності не є документами надання яких призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Тому замовником при відхиленні пропозиції скаржника порушено п.43 Особливостей.
Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення органу оскарження.
Враховуючи викладене, відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» є необґрунтованим, порушує принципи добросовісної конкуренції, пропорційності та рівного ставлення до учасників, а також не відповідає вимогам чинного законодавства. Пропозиція скаржника відповідала вимогам тендерної документації а невідповідності вказані в протоколі відхилення повинні були оприлюднені у вимозі про усунення невідповідностей. Тому пропозиція Скаржника відхилена з порушенням п.43 Особливостей.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівлі здійснюються за такими принципами, як: добросовісна конкуренція серед учасників, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників та рівне ставлення до них , об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі, запобігання корупційним діям і зловживанням.
Прийняте Замовником рішення порушує Законодавчо встановлені права Скаржника, а тому завдає економічну шкоду Скаржнику.
Учасник: ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО»
Підпис: ____________ Гапонов А.В.
Пов'язані документи:
Документів не завантажено.
Дата подачі:
20.04.2026 05:36
Вирішення:
Військова частина А1586 (далі — Замовник) розглянула скаргу ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» (далі — Скаржник) та повідомляє наступне.
Замовник не погоджується з доводами Скаржника та вважає рішення про відхилення його тендерної пропозиції правомірним та таким, що прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства, з огляду на таке.
1. Щодо невідповідності форми «Цінова пропозиція».
Скаржником у складі тендерної пропозиції надано Додаток №2 «Цінова пропозиція», у якому не заповнено обов’язкові графи, а саме:
- «Ціна за одиницю (без ПДВ), грн.»
- «Сума (без ПДВ), грн.»
по кожній із 41 номенклатурних позицій предмета закупівлі.
Відповідно до умов Оголошення, Замовником встановлено імперативну вимогу щодо недопущення перевищення очікуваної вартості, у тому числі в розрізі кожної номенклатурної позиції.
Відсутність зазначеної інформації:
- унеможливлює перевірку дотримання цієї вимоги;
- позбавляє Замовника можливості здійснити повноцінну оцінку тендерної пропозиції;
- свідчить про невідповідність пропозиції встановленим вимогам.
2. Щодо неможливості застосування механізму 24 годин.
Скаржник посилається на положення п. 43 Особливостей щодо можливості усунення невідповідностей протягом 24 годин. Разом з тим, відповідно до абзацу 4 пункту 43 Особливостей, невідповідністю не вважається відсутність інформації про ціну пропозиції.
У даному випадку відсутність:
- ціни за одиницю товару;
- вартості по кожній позиції;
Це є відсутністю істотної частини тендерної пропозиції, а не технічною помилкою.
Надання Скаржнику можливості заповнити зазначені показники після розкриття пропозицій фактично означало б:
- формування цінової пропозиції після проведення аукціону;
- зміну змісту тендерної пропозиції;
- порушення принципів добросовісної конкуренції та рівного ставлення до учасників.
3. Щодо неможливості укладення договору.
Цінова пропозиція з розбивкою по кожній номенклатурній позиції є невід’ємною складовою договору.
Відсутність ціни за одиницю товару:
- унеможливлює визначення істотних умов договору;
- створює ризики порушення бюджетного законодавства;
- унеможливлює належне казначейське обслуговування та бухгалтерський облік.
На підставі викладеного, ПРОСИМО:
1. Прийняти пояснення Замовника до розгляду.
2. Залишити скаргу ТОВ «АВТОШИНИ-ПРОЗОРО» без задоволення.
Статус вимоги:
Відхилено