• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Послуги з технічного обслуговування системи пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей (ДК 021:2015: 50710000-5 – Послуги з ремонту і технічного обслуговування електричного і механічного устаткування будівель)

Завершена

1 442 021.11 UAH з ПДВ
Період оскарження: 05.02.2026 16:17 - 07.03.2026 00:00
Скарга
Розгляд припинено
КЕП

Скарга на умови

Номер: 7c4379b206914942a12c1e0ec23acd2f
Ідентифікатор запиту: UA-2026-02-05-013811-a.a2
Назва: Скарга на умови
Скарга:
Дата розгляду скарги: 16.03.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 06.03.2026 11:52
Причина: Замовником відповідно до Закону про публічні закупівлі усунено порушення
Дата прийняття рішення про припинення розгляду скарги: 19.03.2026 10:37
Дата прийняття рішення про припинення розгляду скарги: 19.03.2026 10:37
Автор: ТОВ "СПАС", Юлія Димитрова +380997354097 spas.odesa@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 2f68b5c4f363471fa3f78d8a2f7c2226
Заголовок пункту скарги: Відповідно до п.10 додатку 5 до тендерної документації: Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід: 10.1. Інформаційна довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (за формою відповідно до додатку 1.2 до тендерної документації).
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Відповідно до п.10 додатку 5 до тендерної документації: Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід:
10.1. Інформаційна довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (за формою відповідно до додатку 1.2 до тендерної документації).
Інформація про освіту, навчання та/або підвищення кваліфікації працівників, зазначених у довідці, повинна бути підтверджена копіями/скан-копіями відповідних документів, а саме:
диплома, або свідоцтва, або посвідчення, або сертифіката про присвоєння або підвищення професійної (робітничої) кваліфікації, виданих професійним навчальним органом, що здійснює підготовку кадрів у цій галузі.
Документи про навчання або підвищення кваліфікації повинні підтверджувати актуальність професійних знань та навичок працівників з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері протипожежної безпеки.
Кількість та кваліфікація працівників, зазначених у довідці, повинні відповідати вимогам Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 852, зокрема пунктам 14 та 15.
На зазначених у довідці працівників обов’язково надати у складі пропозиції чинні на дату подання пропозиції документи, а саме:
- копії посвідчень та протоколів/витягів з протоколів з перевірки знань з НПАОП 0.00-1.71-13, НПАОП 0.00-1.15-07;
- копії протоколів/витягів з протоколів про перевірку знань з Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС), Правил пожежної безпеки в Україні (ППБ), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98), Правил безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97), Правил експлуатації електрозахисних засобів (НПАОП 40.1-1.07-01) та копії посвідчень про допуск до роботи в електроустановках напругою до 1000 В (з результатами перевірки знань з охорони праці, технології робіт та правил пожежної безпеки);
- копії посвідчень та протоколів про проходження навчання і перевірки знань з питань пожежної безпеки.

Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 852 (надалі- Ліцензійні умови) не передбачають обов’язкової наявності у працівників суб’єктів, що будуть надавати послуги:
1) посвідчень та протоколів/витягів з протоколів з перевірки знань з НПАОП 0.00-1.71-13, НПАОП 0.00-1.15-07;
2) протоколів/витягів з протоколів про перевірку знань з Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС), Правил пожежної безпеки в Україні (ППБ), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98), Правил безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97), Правил експлуатації електрозахисних засобів (НПАОП 40.1-1.07-01) та копії посвідчень про допуск до роботи в електроустановках напругою до 1000 В (з результатами перевірки знань з охорони праці, технології робіт та правил пожежної безпеки);
3) посвідчень та протоколів про проходження навчання і перевірки знань з питань пожежної безпеки.
Надаємо копію Ліцензійних умов.
Вимога розрахована на учасників торгів, в працівників яких наявні вказані документи, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Скаржник в змозі якісно та в повному обсязі виконати договір про закупівлю, проте позбавлений можливості взяти участь у закупівлі через наявність дискримінаційних вимог.
Вимоги тендерної документації не узгоджуються з нормами чинного законодавства.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.

Частиною четвертою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог та формування предмета закупівлі у спосіб, наведений вище, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також, права та законні інтереси Скаржника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону.
Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником відповідного ринку. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника до предмету закупівлі, Скаржник не може прийняти участь у закупівлі.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження



Скарга
Виконана замовником
КЕП

Скарга на умови

Номер: 3c815fa11a0b407299834e53f65cba8d
Ідентифікатор запиту: UA-2026-02-05-013811-a.a1
Назва: Скарга на умови
Скарга:
Дата розгляду скарги: 18.02.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 11.02.2026 15:22
Дата прийняття рішення про вирішення скарги: 23.02.2026 12:36
Дата виконання рішення Замовником: 03.03.2026 16:50
Коментар замовника щодо усунення порушень: Рішення АМКУ № 1857-р/пк-пз від 18.02.2026 виконано.
Автор: ТОВ "СПАС", Юлія Димитрова +380997354097 spas.odesa@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: bbe3cf95c87c4742a29f512a3903d74a
Заголовок пункту скарги: Відповідно до п. 2 додатку 1 до тендерної документації учасники мають надати: інформаційну довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (за формою відповідно до додатку 1.2. до тендерної документації).
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Відповідно до п. 2 додатку 1 до тендерної документації учасники мають надати: інформаційну довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (за формою відповідно до додатку 1.2. до тендерної документації).
Інформація про освіту, навчання та/або підвищення кваліфікації працівників, зазначених у довідці, повинна бути підтверджена копіями/скан-копіями відповідних документів, а саме:
диплома, або свідоцтва, або посвідчення, або сертифіката про присвоєння або підвищення професійної (робітничої) кваліфікації, виданих професійним навчальним органом, що здійснює підготовку кадрів у цій галузі.
Документи про навчання або підвищення кваліфікації повинні підтверджувати актуальність професійних знань та навичок працівників з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері протипожежної безпеки.
Кількість та кваліфікація працівників, зазначених у довідці, повинні відповідати вимогам Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 852, зокрема пунктам 14 та 15.
Відповідно до п.10 додатку 5 до тендерної документації наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід:
10.1. Інформаційна довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (за формою відповідно до додатку 1.2 до тендерної документації).
Інформація про освіту, навчання та/або підвищення кваліфікації працівників, зазначених у довідці, повинна бути підтверджена копіями/скан-копіями відповідних документів, а саме:
диплома, або свідоцтва, або посвідчення, або сертифіката про присвоєння або підвищення професійної (робітничої) кваліфікації, виданих професійним навчальним органом, що здійснює підготовку кадрів у цій галузі.
Документи про навчання або підвищення кваліфікації повинні підтверджувати актуальність професійних знань та навичок працівників з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері протипожежної безпеки.
Кількість та кваліфікація працівників, зазначених у довідці, повинні відповідати вимогам Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 852, зокрема пунктам 14 та 15.

Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 852 (надалі- Ліцензійні умови) не передбачають обов’язкової наявності у працівників суб’єктів, що будуть надавати послуги:
1) документів про навчання або підвищення кваліфікації повинні підтверджувати актуальність професійних знань та навичок працівників з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері протипожежної безпеки;
Надаємо копію Ліцензійних умов.
Вимога розрахована на учасників торгів, в працівників яких наявні вказані документи, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Скаржник в змозі якісно та в повному обсязі виконати договір про закупівлю, проте позбавлений можливості взяти участь у закупівлі через наявність дискримінаційних вимог.
Вимоги тендерної документації не узгоджуються з нормами чинного законодавства.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: cb97f64c91cf4168b690c87bcedb30b8
Заголовок пункту скарги: Відповідно до додатку 3 до тендерної документації: у складі тендерної пропозиції учасник має надати скановану копію з оригіналу діючого сертифікату (строк дії - не менше строку надання послуг за даною закупівлею) у кольоровому вигляді на підтвердження відповідності вимогам ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 «Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: Відповідно до додатку 3 до тендерної документації: у складі тендерної пропозиції учасник має надати скановану копію з оригіналу діючого сертифікату (строк дії - не менше строку надання послуг за даною закупівлею) у кольоровому вигляді на підтвердження відповідності вимогам ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 «Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови щодо побудови, проектування, монтування пусконалагоджування, введення в експлуатацію, експлуатування та технічного обслуговування (CEN/TS 54-14:2018, IDT).
Відповідно до додатку 5 до тендерної документації: у складі тендерної пропозиції учасник має надати скановану копію з оригіналу діючого сертифікату (строк дії - не менше строку надання послуг за даною закупівлею) у кольоровому вигляді на підтвердження відповідності вимогам ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 «Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови щодо побудови, проектування, монтування пусконалагоджування, введення в експлуатацію, експлуатування та технічного обслуговування (CEN/TS 54-14:2018, IDT).

Ліцензійними умовами не передбачають обов’язкової наявності у суб’єктів, що будуть надавати послуги сертифікату (строк дії - не менше строку надання послуг за даною закупівлею) у кольоровому вигляді на підтвердження відповідності вимогам ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 «Системи пожежної сигналізації та оповіщування. Частина 14. Настанови щодо побудови, проектування, монтування пусконалагоджування, введення в експлуатацію, експлуатування та технічного обслуговування (CEN/TS 54-14:2018, IDT).
Надаємо копію Ліцензійних умов.
Вимога розрахована на учасників торгів, в яких наявні вказані документи, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників торгів, в тому числі Скаржника.
Скаржник в змозі якісно та в повному обсязі виконати договір про закупівлю, проте позбавлений можливості взяти участь у закупівлі через наявність дискримінаційних вимог.
Вимоги тендерної документації не узгоджуються з нормами чинного законодавства.
Враховуючи вищенаведене, зазначена дискримінаційна вимога може бути усунена шляхом видалення із тендерної документації.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 3
Номер: 6ad6f2bf43d84ce9918b90ef7583fdd8
Заголовок пункту скарги: Відповідно до п.5.2. додатку 4 до тендерної документації: Замовник має право: п.5.2.7. Повернути Акт наданих послуг (виконаних робіт) та рахунок (рахунок-фактуру) Виконавцю без здійснення оплати в разі неналежного їх оформлення (відсутність підписів тощо).
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Умови проекту договору
Тип порушення: Умови проекту договору
Опис суті пункту скарги: Відповідно до п.5.2. додатку 4 до тендерної документації: Замовник має право: п.5.2.7. Повернути Акт наданих послуг (виконаних робіт) та рахунок (рахунок-фактуру) Виконавцю без здійснення оплати в разі неналежного їх оформлення (відсутність підписів тощо).

Документація не містить визначення "неналежного оформлення ", у тому числі, вичерпного переліку підстав визнання документів неналежно оформленими. За таких умов Замовник може на власний розсуд, з незалежних від виконавця підстав може відносити документи до неналежно оформлених, у зв'язку з чим повертати рахунок та акт виконавцю
На підтвердження порушених прав додаємо копію проекту договору до скарги.
Враховуючи вищевикладене, Замовник повинен усунути наведену вище невідповідність шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації в цій частині.
Висловлюємо своє бажання бути присутніми на засіданні з розгляду скарги про порушення законодавства у сфері публічних закупівель для надання додаткових пояснень.

Частиною четвертою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дії Замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог та формування предмета закупівлі у спосіб, наведений вище, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також, права та законні інтереси Скаржника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону.
Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником відповідного ринку. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника до предмету закупівлі, Скаржник не може прийняти участь у закупівлі.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження