-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
Код ДК 021:2015 09310000-5 (Електрична енергія)
Оголошено тендер
504 921.60
UAH
Номер:
d2914ef1c4d14a7da3e8a44c917f70b9
Ідентифікатор плану:
UA-P-2026-01-22-011155-a
Тип процедури:
Закупівля без використання електронної системи
Закупівельник:
Комунальне підприємство "Ладан-Послуга" Ладанської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області
×
-
Код ЄДРПОУ:
42654379
-
Адреса:
17583, Україна, Чернігівська область, Прилуцький р-н, селище Ладан, вул. Миру, буд. 69
-
Категорія:
Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади
Замовник:
Комунальне підприємство "Ладан-Послуга" Ладанської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області
×
-
Код ЄДРПОУ:
42654379
-
Адреса:
17583, Україна, Чернігівська область, Прилуцький р-н, селище Ладан, вул. Миру, буд. 69
-
Категорія:
Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади
Очікувана вартість:
504 921.60 UAH
Конкретна назва предмету закупівлі:
Код ДК 021:2015 09310000-5 (Електрична енергія)
Примітки:
У зв’язку з необхідністю закупівлі Електричної енергії (код згідно ДК 021:2015 09310000-5; - Електрична енергія (для побутових споживачів, яким постачальнику універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії за цінами побутових споживачів) для потреб багатоквартирних житлових будинків на технічні цілі (аварійне та евакуаційне освітлення, роботу індивідуальних теплових пунктів, ліфтів, насосів та протипожежних систем, систем вентиляції, димовидалення та кондиціонування, систем сигналізації, що належать власникам багатоквартирного будинку на праві спільної власності та освітлення дворів, східців і номерних знаків протягом 2026 року, необхідно обрати процедуру закупівлі відповідно до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178.
Відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України 12 жовтня 2022 року № 1178, Придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до п. 62 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії», побутовий споживач – індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об’єднання фізичних осіб – побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність). Таким чином, на даний час Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачає обов’язок електропостачальників здійснювати постачання електричної енергії для побутових споживачів виключно на умовах універсальної послуги. З метою гарантування прав фізичних осіб, що використовують електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, як безпосередньо так і в складі колективного побутового споживача на забезпечення електричною енергією за встановленими тарифами та визначеною вартістю. Електрична енергія закуповується для: освітлення під’їздів, ліфтів, роботу індивідуальних теплових пунктів, насосів та замково-перегородних пристроїв, протипожежних систем вентиляції, димовидалення та кондиціонування, систем сигналізації, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності, тобто виключно для потреб побутових споживачів (населення), що не включають професійну та/або господарську діяльність, та розраховується за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення побутових потреб населення. Таким чином, для гарантування прав населення на отримання електричної енергії та дотримання вимог ЗУ «Про ринок електричної енергії» в частині порядку постачання електричної енергії побутовим споживачам, дану закупівлю необхідно провести на умовах універсальної послуги. Закупівля електричної енергії саме на умовах універсальної послуги повністю забезпечує дотримання основних принципів проведення публічних закупівель, визначених ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме: максимальну економію та ефективність, відкритість та прозорість, недискримінацію учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням. Корупційні дії та зловживання пов’язані із формуванням ціни на предмет закупівлі при постачанні електричної енергії на умовах універсальної послуги є неможливими, оскільки всі ціни затверджуються уповноваженими державними органами. Відповідно до частини 3 статті 63 Закону № 2019-VІІІ постачальник надає універсальні послуги за економічно обгрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладення договорів про надання відповідних послуг. «Методика розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг» затверджена Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 року № 1176 «Про затвердження Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника універсальних послуг». «Порядок формування цін на універсальні послуги» затверджений Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1177. Таким чином, тариф на універсальну послугу є державним регульованим тарифом, всі складові вартості електричної енергії, що поставляється за універсальною послугою підлягають державному регулюванню.
Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» отримало ліцензію на постачання електричної енергії (Постанова НКРЕКП від 14.06.2018 року № 429). Код ЄДРПОУ 41823846. Отже ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» є єдиним постачальником універсальної послуги постачання електричної енергії за регульованим тарифом на території розташування здійснення діяльності замовника – Чернігівської області. ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» включене до Переліку постачальників універсальних послуг на закріпленій території, затвердженого постановою НКРЕКП від 26.10.2018 № 1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих не побутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території». Електричну енергію на умовах універсальної послуги на території Чернігівської області може бути надано лише одним суб’єктом господарювання – постачальником універсальних послуг, а саме ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ». Інша альтернатива отримати електричну енергію на умовах універсальної послуги відсутня, оскільки послуги надаються визначеними постачальниками на визначеній території за регульованим тарифом. На підставі вищевикладеного, для закупівлі електричної енергії для побутових споживачів електропостачання під’їздів, ліфтів на 2026 рік уповноваженою особою прийнято рішення про укладення договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель.
Відтак, було прийнято рішення укласти пряму угоду без застосування електронної системи закупівель на закупівлю ДК 021:2015 – 09310000-5 Енергетична енергія (для побутових споживачів, яким постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії за цінами побутових споживачів для потреб багатоквартирних житлових будинків).
Річний план закупівлі на:
2026
Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі:
Січень 2026
Класифікатор ДК 021:2015:
09310000-5 Електрична енергія
Дата опублікування:
22.01.2026 12:57
Документи
Номенклатура
Назва
Кількість
Період постачання
Код ДК 021:2015 09310000-5 (Електрична енергія)
Кількість
116880 кіловат-година
Період постачання
(не задано)
Джерела фінансування
Джерело
Опис
Сума
ДжерелоВласний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства)
ОписКод ДК 021:2015 09310000-5 (Електрична енергія)
Сума504 921.60 UAH